برخي از هرزنامه‌پراكنان پيشرفته در مواجه با اقدامات امنيتي دقيق‌تر، به افرادي در هند، بنگلادش، چين و ساير كشورهاي در حال توسعه پول پرداخت مي‌كنند تا آزمايش‌هاي فيلترهاي ضدهرزنامه را حل كنند.

به گزارش ايسنا، نرخ متداول براي حل پرسش‌هاي امنيتي فيلترهاي ضدهرزنامه يا Captchas از 80 سنت تا يك دلار و 20 سنت به ازاي هر يك از اين آزمايش‌هاي ساده است.

فيلترهاي ضدهرزنامه معمولا از كاربران مي‌خواهند مجموعه‌اي از حروف و اعداد مبهم نمايش داده شده را در كادر مقابل آن وارد كنند تا معلوم شود سيستم خودكار توليد هرزنامه نيستند.

يك استاد علوم رايانه در دانشگاه كارنگي ملون كه يكي از پيشگامان طراحي Captchas به شمار مي‌رود، برآورد كرده كه هزاران نفر در كشورهاي در حال توسعه به‌ويژه در آسيا اين پازل‌ها در ازاي پول حل مي‌كند.

اما مديران در شركت‌هاي اينترنتي مانند گوگل مي‌گويند نگراني زيادي درباره افرادي كه براي انجام اين كار پول مي‌گيرند ندارند، زيرا Captchas يكي از ابزارهاي متعددي هستند كه وب‌سايت‌ها براي تامين امنيت استفاده مي‌كنند.

برخي از سايت‌ها ممكن است كدهاي تاييدي را به شكل پيام كوتاه به تلفن‌هاي همراه ارسال كنند كه پيش از فعال شدن اشتراك اي‌ميل بايد وارد صفحه تاييد جداگانه‌اي شود.

بیشتر بدانید:   اطلاعات ايميل‌هاي ايراني تنها با حكم قضايي قابل دسترس خواهد بود

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.