دومين جشنواره ICT و رسانه، مردادماه سال آينده و همزمان با روز خبرنگار، با مشارکت شرکت مخابرات ايران و شرکت ها و سازمان‌هاي زيرمجموعه وزارت ارتباطات برگزار مي‌شود.

سيدمحمد حسين‌پور – مشاور وزير و مدير کل روابط عمومي وزارت ارتباطات – با بيان اين مطلب، اظهار كرد: اين جشنواره با هدف ارتقاء سطح کيفي و اثرگذاري رسانه‌هاي فعال در توسعه فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات و تقدير از اصحاب رسانه برگزار مي‌شود.

وي افزود: هدفمندسازي محتواي رسانه‌ها در راستاي کمک به توسعه فرهنگ ICT، ارتقاء سطح کيفي و کمي توليدات رسانه اي در حوزه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات و افزايش و بهبود نقش نظارتي رسانه‌ها در اين حوزه، از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره است.

او خاطر نشان کرد: از ديگر اهداف برگزاري اين جشنواره مي‌توان به افزايش ميزان اثرگذاري رسانه‌ها برروند فعاليت‌ها و سياستگذاري‌هاي متوليان اين حوزه و همچنين ايجاد ارتباط مطلوب و اعتماد متقابل ميان رسانه و منابع خبري، اشاره کرد.

مدير کل روابط عمومي وزارت ارتباطات تصريح کرد: “خبر”، “گزارش”، “مصاحبه”، “تيتر”، “مقاله”، “ترجمه”، “عکس و طرح” و” نقد” از جمله بخش‌هاي مورد ارزيابي در اين جشنواره است.

حسين‌پور درباره چگونگي و شرايط برگزاري اين جشنواره نيز گفت: کليه روزنامه‌نگاران، نويسندگان و خبرنگاران حوزه ICT در نشريات چاپي، خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي خبري و وبلاگ‌ها مي‌توانند در اين جشنواره شرکت کنند.

وي تأکيد کرد: متقاضيان بايد آثار منتشر شده خود در رسانه‌هاي مذکور را که از ابتداي بهمن‌ماه سال 87 تا ابتداي تيرماه سال آينده به رشته تحرير در آورده‌اند، به دبيرخانه دائمي اين جشنواره ارسال کنند.

مشاور وزير ارتباطات افزود: متقاضيان حداکثر تا اول تيرماه سال 1389 فرصت دارند تا آثار خود را از طريق پست پيشتاز به روابط عمومي وزارت ارتباطات ارسال و يا نسخه اسکن شده آن را به نشاني پست الکترونيکي ictfestival@ict.gor.ir ارسال کنند.

بیشتر بدانید:   روز خبرنگار و بی برنامگی ایرانسل!

وي درباره ضوابط اين جشنواره نيز اظهار كرد: علاقه‌مندان مجاز به ارسال حداکثر سه اثر در هر يک از بخش‌هاي مورد ارزيابي هستند که از ميان آن‌ها تنها يک اثر به انتخاب هيات داوران به مرحله داوري نهايي راه مي‌يابد.

منبع: ایسنا

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.