شرکت «بریتیش پترولیوم» که مسوول نشت نفت از مخزنی دریایی در خلیج مکزیک به شمار مي‌رود، به تازگی واژه Oil و چندین واژه دیگر را از موتورهای جست‌وجویی مانند گوگل و یاهو خریداری کرده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، سخنگوی شرکت «بریتیش پترولیوم» خریداری این واژه را به منظور تسهیل در جست‌وجوی فعالیت‌هایی که در خلیج در حال انجام است، تایید کرد با جست‌وجوی این واژه‌ها در گوگل یا یاهو و با کلیک کردن روی اولین نتایج به دست آمده، مي‌توان به صورت مستقیم به اطلاعات مربوط به این بحران که در نوع خود و در تاریخ آمریکا یکی از بدترین‌ها به شمار مي‌رود، دسترسی پیدا کرد.

جست‌وجوی ساده واژه‌های «Oil Spill» در موتور جست‌وجوی گوگل هزاران خبر را درباره نشت نفت در خلیج مکزیک نمایش خواهد داد، اما اولین گزینه که با رنگی متفاوت مجزا شده است به شرکت «بریتیش پترولیوم» و اطلاعاتی از عملکرد این شرکت در خلیج مکزیک تعلق دارد.

سخنگوی این شرکت تایید کرد هدف از انجام این کار قابل دسترس شدن اخبار مربوط به این حادثه و تلاش‌هایی است که برای کنترل آن در حال انجام است، اما برخی از متخصصان تجاری موتورهای جست‌وجو با زیر سوال بردن نیت شرکت «بریتیش پترولیوم» اعلام کرده‌اند، کنترل نتیجه جست‌وجوی کاربران درباره اطلاعات مرتبط با نشت نفت تنها راهی جدید برای این شرکت است تا بتواند تصویر عمومي‌خدشه‌دار شده‌اش را بازسازی کند.

واژه‌های «Oil Spill، Gulf » Disaster»، و «BP» از زمان آغاز نشت نفت در اوایل ماه آوریل در لیست بیشترین تعداد جست‌وجوهای شرکت گوگل باقی مانده است. به گفته متخصصان، بسیاری از کاربران تفاوت میان نتیجه خریداری شده یک جست‌وجو و دیگر نتایج را نمي‌دانند و از این رو این حرکت بریتیش پترولیوم روشی پیشگیرانه برای کنترل میزان بدنامي‌این شرکت در جهان است.

بیشتر بدانید:   Security Key؛ کلید امنیتی گوگل

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.