یادش بخیر گذشت زمان هایی که ۴-۵ دقیقه یکبار فیسبوک را چک می کردیم! الان که تلگرام آمده و پائین و بالا! راستش با وجود سختی های کنونی فیلترشکن هنوز هم طرفداران خودش را دارد. پس اگر حتی در فیسبوک اکانت دارید، این برنامه را از دست ندهید چرا که ممکن است باز هم به دوران اوج خود در فیسبوک باز گردید! میگی نه نگاه کن! با برسام همراه باشید

با بزرگترین نوآوری FaceBook آشنا شوید!

نوآوری Facebook

فرض کنید کریم اسمس که هیچ، در همین یلدای خودمان دور هم جمع شده اید و هر شخص چند عکس می گیرد، و مثل همیشه هم قرار می شود همه برای هم بفرستند. آخرش هم هر فرد به خانه اش می رود و روزی از نو!

نوآوری Facebook

FaceBook Moments

حالا فیسبوک، چاره ای اندیشیده که این مشکل را برای همیشه حل می کند؛ Facebook Moments برنامه ای است که می تواند جایگزین مناسبی برای اینستا و واتساپ باشد. تنها کافیست که در آن ثبت نام کرده و منتظر باشید تا عکس های دوربین به سرور آپلود شود. اگر می خواهید حریم خصوصی داخل فیسبوک تان حفظ شود، این برنامه به صورت شخصی آپلود شده و سپس به اشتراک گزاشته شود.

شیوه ارسال تصاویر

نوآوری Facebook

در ابتدا فرد مورد نظر شما، باید علاوه بر عضویت در FB، برنامه Facebook Moments را نیز نصب کرده باشد. اکنون در تصاویرتان در یک چشم بر هم زدن، چهره افراد شناسایی شده و در صورت تمایل شما به آن ها ارسال خواهد شد!
یعنی تنها کافیست تصویر را آپلود کرده و اجازه دهید فیسبوک تصویر اشخاص را شناسایی و در صورت تمایل به آن ها ارسال کند.

بیشتر بدانید:   چگونه پخش خودکار ویدئو روی فیس‌بوک را به حالت خاموش در آوریم؟

اگر هم این برنامه بر روی تلفن همراه شان نصب نباشد، در messenger آن ها یک پیام بدین منظور ارسال می شود و سپس آن ها قادر به DL آن خواهند بود.

برتری آن نسبت به اپ های پیام رسان

نوآوری Facebook

خب شاید در یک چشم بر هم زدن بگویید تلگرام و واتساپ هم خوبند دیگر، اما این کجا و آن کجا! اپ های پیام رسان خوب هستند اما این که در یک گروه باشید و صد ها پیام زیر عکس هایتان بیایند ممکن است شما را سر در گم کند. این به کنار شاید بحث Shared Media را مطرح کنید، اما باید بدانید آپلود کردن عکس ها موجب فشرده سازی و کاهش کیفیت آن می شوند. پس داشتن کیفیت Full HD مخصوصا اگر برای چاپ باشد، ایده بهتری است.

نکته خوب آن، امکان ایجاد Moments یا رویداد ها به صورت دستی است که پس از آن می توانید هر دوست را به عنوان بخشی از آن دعوت کنید. کاربران نیز می توانند در هر مومنت دیدگاه بگذارند و همه امکان دیدن آن را دارند.

تازه از آن بهتر، می توانید آن را به چینش خودکار بگذارید تا تصاویر وابسته به زمان و روز مرتب شوند و از یک بر هم ریختگی نجات پیدا خواهید کرد!

نوآوری Facebook

اما یک مزیت دیگر! دیگر نیازی به ادیت کردن و ساخت اسلاید شو ندارید. این برنامه می تواند تصاویر شما را به ویدئو تبدیل کند و هر کس می تواند مطابق میل اش، موزیک زیر زمینه آن را تغییر دهد. بالاخره این هم یک نوعی اش است!

بیشتر بدانید:   خطر هک شدن اکانت فیس‌بوک با دستگاه‌های جیلبریک و یا روت شده!

نتیجه گیری

Moment اشتراک گزاری تصاویر را بی نهایت آسان تر می کند و در حال حاضر رقیبی ندارد. همچنین رونمایی و یادگیری ویژگی های برنامه نیز در نوع خود لذت بخش است.
این برنامه در ابتدا یک برنامه کوچک و کم کارایی است. اما به محض پیوستن دوستان از موثر بودن کل ایده شگفت زده خواهید شد.

امیدواریم که از استفاده از این برنامه لذت ببرید. با برسام همراه باشید

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: GT

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید