با معرفی گوشی جدید آیفون ۴ و ادعای اپل مبنی بر استفاده از نمایشگر فوق باکیفیت Retina در این گوشی، فیزیک‌دانان، ستاره‌شناسان و متخصصان دستگاه عصبی بدن انسان اظهاراتی را در مورد این ادعای اپل بیان کردند.

به گزارش فارس، استیو جابز مدیرعامل اپل طی سخنرانی خود در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل توضیح داد که نمایشگر فوق باکیفیت Retina را برای گوشی آیفون ۴ در نظر گرفته است که در هر اینچ مربع آن تصاویر با ۳۲۶ پیکسل پخش می شوند.

کارشناسان طی بررسی‌های خود اعلام کرده‌اند که چشم انسان با محدودیت‌هایی مواجه است که بر اساس آن در هر اینچ از نمایشگری که در فاصله ۱۰ تا ۱۲ اینچی قرار گرفته است، تصاویر را با ۳۰۰ پیکسل مشاهده می‌کند و بر این اساس نمایشگر شرکت اپل فوق باکیفیت است و چشم انسان قادر نیست تصاویر را باکیفیت که این نمایشگر پخش می‌کند، ببیند.

کارشناسان با بررسی روی نمایشگر گوشی جدید اپل اعلام کردند که وقتی یک متن در این گوشی پخش می‌شود، کیفیت آن بسیار بالا است و شما تصور می‌کنید که این کلمات روی کاغذ و کتا‌ب‌های معمولی وجود دارند. عکس‌ها و تصاویر نیز در این نمایشگر با کیفیت بسیار مناسب پخش می‌شوند؛ به نحوی که گویا عکس‌های چاپ شده روی کاغذ را مشاهده می‌کنیم.

اما با این وجود، رسانه‌های خبری مختلف به نقل از کارشناسان عصب‌شناسی، ستاره‌شناسان و فیزیک‌دانان اعلام کرده‌اند که ادعای اپل برای پخش تصاویر در نمایشگر آیفون ۴ ماورای محدودیت چشم انسان دروغین است.

برای مثال “ریموند سونیرا ” از کارشناسان مرکز DisplayMate که بیش از ۲۰ سال در زمینه نمایشگرها تحقیق و بررسی انجام داده است گفت: اینکه نمایشگر گوشی آیفون ۴ تصاویر را با کیفیت بسیار مناسب پخش می‌کند یک واقعیت است،‌ اما “استیو جابز ” در معرفی آن اندکی غلو کرده است.

بیشتر بدانید:   پخش زنده رونمایی جدیدترین گوشی پرچم­دار سامسونگ

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.