کاربران آیفون با استفاده از این ترفند می توانند از از تماس های مزاحمی که شماره آن ها نمی شناسند، خلاص شوند. برای بلاک کردن شماره تماس در آیفون هم می توانید از ویژگی Do Not Disturb استفاده کنید.

چگونه تماس های ناشناس در آیفون بلاک کنیم؟

مشکل بسیاری از کاربران، تماس هایی است که از طرف افراد ناشناس و یا افرادی است که برای تبلیغات با آنها تماس می‌گیرند و برایشان ایجاد مزاحمت می کنند. شما می‌ توانید شماره‌های افراد ناشناس را به صورت دستی و جداگانه در قسمت Phone > Call > Block مسدود کنید. اما این کار زمان زیادی از شما می‌گیرد و البته فقط شماره‌هایی مسدود می‌شود که با شما تماس گرفته باشند و شما شماره آنها را داشته باشید. با استفاده از روش زیر می‌توانید تمام افراد ناشناس را به صورت یکجا بلاک کنید و نیازی به داشتن شماره آنها نیست.

کاربران برای بلاک کردن شماره تماس در آیفون می توانند از ویژگی Do Not Disturb استفاده کنند. برای فعال کردن این ویژگی لازم است ابتدا:

به Setting بروید

وارد بخش Do Not Disturb شوید

گزینه ی Manual را فعال کنید تا Do Not Disturb فعال شود

گزینه Allow Calls From را انتخاب کنید

در صورتی که گزینه ی Favorites را انتخاب کنید، فقط شماره هایی که در لیست مخاطب محبوب‌تان قرار دادید (مثل خانواده و دوستان) اجازه تماس گرفتن با شما را خواهند داشت و اگر گزینه ی All Contacts را انتخاب کنید، تمامی شماره تلفن‌هایی که در لیست مخاطبان شما ذخیره شده اند می‌توانند با شما تماس بگیرند. با انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها، از تماس‌های مزاحمی که شماره او نمی‌شناسید خلاص می‌شوید.

بیشتر بدانید:   راهکارهایی برای پیش از گم شدن آیفون

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.