شركت RIM نسخه جديدي از سري گوشي‌هاي هوشمند بلك‌بري را آماده ورود به بازار كرده كه شامل نمايشگر لمسي و صفحه‌كليد كشويي مي‌شود.

به گزارش فارس، در حالي كه دو شركت اپل و گوگل توجه اصلي كاربران در دنياي گوشي‌هاي هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند، شركت آمريكايي RIM كه از بزرگترين توليدكنندگان گوشي‌هاي هوشمند در دنيا محسوب مي‌شود با سر و صداي كمتر در اين مسير حركت مي‌كند.

شركت RIM هم‌اكنون نسخه جديدي از سري گوشي‌هاي هوشمند بلك‌بري را آماده ورود به بازار كرده است كه شامل نمايشگر لمسي و صفحه‌كليد كشويي مي‌شود.

سيستم‌عاملي كه روي مدل آزمايشي اين گوشي مورد استفاده قرار گرفت، بلك‌بري OS 6 است كه شركت RIM براي نخستين بار در اوايل سال جاري ميلادي آن را معرفي كرد.

بسياري از قابليت‌هاي اين سيستم‌عامل شبيه به iOS اپل است كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به سيستم هوشمند تشخيص جهت قرار گوشي در دستان كاربر و مرورگر پيشرفته اينترنتي اشاره كرد.

شركت RIM علاوه بر اين گوشي هوشمند، در حال تكميل يك رايانه لوحي جديد است كه به عنوان شاخه جديدي از سري محصولات بلك‌بري محسوب مي‌شود.

براي اين دستگاه قابليت اتصال بي‌سيم به اينترنت از طريق شبكه‌هاي پيشرفته مخابراتي و ارتباطي در نظر گرفته شده است، اما در كل قابليت‌هاي اين محصول به قابليت‌هاي iPad اپل محدود نمي‌شود.

گزارشي كه پيش‌تر منتشر شده بود حاكي از آن است كه اين رايانه لوحي اواخر سال جاري ميلادي وارد بازار مي‌شود.

بیشتر بدانید:   گوگل سيستم‌عامل اندرويد 2/2 را ارائه می کند 

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.