چهارمين نسخه از اين فناوري ارتباطي بي‌سيم کوتاه بورد موسوم به Bluetooth 4.0 مورد تاييد قرار گرفته است و کاربران از اواخر سال جاري ميلادي مي‌توانند آن را در مدل جديد دستگاه‌هايي مانند سيستم‌هاي هوشمند سنجش الکترونيک و لپ‌تاپ‌ها در اختيار داشته باشند.

به گزارش همکاران سیستم، مايلک فول (Mike Foley) مدير مرکز Bluetooth SIG توضيح داد که تراشه‌هاي مجهز به استاندارد Bluetooth 4.0 مورد آزمايش‌هاي پيچيده و طولاني قرار گرفته‌اند تا اين فناوري سرانجام بتواند در نسل جديد محصولات الکترونيکي مورد استفاده قرار گيرد. مرکز Bluetooth SIG که واحد استاندارد‌سازي فناوري ارتباطي بلوتوث محسوب مي‌شود، اعلام کرد که شرکت‌ها از هم‌اکنون مي‌توانند نسل جديد محصولات خود را با اين فناوري جديد طراحي کنند.

استاندارد Bluetooth 4.0 نسخه به‌روز شده فناوري ارتباطي Bluetooth 3.0 محسوب مي‌‌شود که در سال 2009 معرفي شده بود. اين استاندارد جديد امکان انتقال بي‌سيم فايل‌هاي و بسته‌هاي اطلاعاتي کوچک در بورد را فراهم مي‌کند. اين استاندارد نسبت به نسخه قبلي خود اطلاعات را با سرعت بالاتري انتقال مي‌دهد تا کاربران از اين پس در نسل جديد دستگاه‌هاي الکترونيکي بتوانند با سرعت 25 بيت در ثانيه به رد و بدل کردن اطلاعات مورد نظر خود بپردازند.

بیشتر بدانید:   با خواندن این مطلب دیگر Keyboard بلوتوث خریداری نمی کنید! (قسمت اول)

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.