معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه سنگین کارت بلیت های مغناطیسی و استهلاک بالای کارت خوان ها گفت: از سال ۹۵ بلیط های مترو به صورت انتقال اطلاعات روی گوشی های همراه امکان پذیر می شود.

بلیط مترو به روی تلفن همراه می آید!
بلیط مترو به روی تلفن همراه می آید!

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایرانا، سید جعفر تشکری هاشمی روزیکشنبه در حاشیه نشست شورای مدیران سازمان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درجمع خبرنگاران از جایگزینی سیستم های بلیت QR یا بارکد های دو بعدی به جای کارت های مغناطیسی خبر داد و تاکید کرد: به دلیل هزینه و استهلاک زیاد دستگاه های کارت خوان و بلیت های کاغذی، سیستم مغناطیسی از چرخه فناوری جدید خارج شده است.

وی افزود: در فناوری جدید امکان چاپ بارکد بر روی کاغذهای معمولی فراهم شده و در تلاش برای ایجاد امکان استفاده از بلیت بر روی گوشی موبایل نیز هستیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه به این طریق می توانیم از پرداخت هزینه های سنگین دوری کنیم خاطر نشان کرد: هم اکنون استفاده از بلیت های معمولی امکان پذیر شده و از سال آینده نیز با مبادله اطلاعات یا نمایش تصویر بلیت بر روی تلفن همراه تهیه بلیت امکان پذیر خواهد شد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   پرسشگري ديني زنده بر روي تلفن همراه با نرم‌افزار ارتباط شيعي

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.