instagram از مدتی پیش به کاربرانش امکان داد تا اگر از یک پست منتشر شده در این شبکه اجتماعی خوششان می‌آید بدون نیاز به اسکرین شات گرفتن از آن پست به راحتی آن را بوک مارک کرده و بخش جدیدی از سرویس خود را به پست‌ های بوک مارک یا ذخیره شده کاربران اختصاص داد.

با این حال تا امروز تمامی پست‌ هایی که کاربر ذخیره کرده بود به صورت یک جا نمایش داده می‌ شدند و گاهی اوقات پیدا کردن یک عکس مورد نیاز از بین تعداد زیادی عکس، بسیار وقت گیر بود. اما این شرایط اکنون تغییر کرده است.

از این پس، پست های بوک مارک اینستاگرام را دسته بندی کنید
از این پس، پست های بوک مارک اینستاگرام را دسته بندی کنید

کاربران از این پس می‌ توانند بوک مارک اینستاگرام خود را در گروه‌ های مختلفی دسته بندی کنند و به این ترتیب می‌توانند هر تعداد پست که دوست دارند را در هر تعداد دسته مختلف که دوست دارند، بوک مارک کنند.

برای این کار تنها کافی است که کاربر روی آیکون بوک مارک نمایش داده شده زیر پست مورد نظر خود ضربه زده و انگشتش را نگه دارد تا این پست به صورت مستقیم درون یکی از دسته های ایجاد شده ذخیره شود. کاربران می‌توانند در زمان ذخیره یک پست، یک کالکشن جدید ایجاده کرده و آن را نام گذاری کنند یا اینکه پست را در دسته‌ای که پیش از آن ایجاد کرده بودند ذخیره کنند.

اینستاگرام هم چنین به کاربرانش امکان داده که دسته جدیدی را برای پست‌هایی که پیش از این ذخیره کرده بود ایجاد کنند. برای این کار باید روی دکمه به علاوه در گوشه بالایی راست صفحه ضربه بزنند و برای دسته مورد نظر خود اسم انتخاب کنند، سپس تصاویری که پیش از این بوک مارک کرده‌اند را انتخاب کرده و آنها را به دسته نام گذاری شده منتقل کنند.

بیشتر بدانید:   اطلاعیه وزارت ارتباطات در مورد اختلال یکی از شبکه‌های اجتماعی

این کالشکن‌ها زیر تب پست‌های ذخیره شده در پروفایل کاربر فهرست خواهند شد. درست مانند پست‌های ذخیره شده، این کالکشن‌ها نیز شخصی هستند و تنها کاربر می‌تواند آنها را ببیند.

این قابلیت‌ها در نسخه ۱۰٫۱۶ اینستاگرام اعمال شده اند به این ترتیب اگر از نسخه قدیمی‌تری استفاده می‌کنید و دوست دارید که به این ویژگی‌های جدید دسترسی داشته باشید، اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید