بر خلاف تلاش‌ها و سرمايه‌گذاري‌هاي توليدكنندگان بزرگ رايانه در آمريكا و اروپا، دو شركت آسيايي ايسر و ايسوس موفق شدند در كنار يكديگر بيشترين سهم از بازار رايانه‌هاي شخصي قاره اروپا را در فصل نخست سال جاري ميلادي از آن خود كنند.

به گزارش فارس، شركت تحقيقاتي گارتنر بر مبناي آخرين بررسي خود در مورد وضعيت فروش رايانه‌هاي شخصي در اروپا در سه ماهه نخست سال 2010 ميلادي اعلام كرد كه شركت‌هاي آسيايي ايسر و ايسوس برندگان اصلي اين رقابت بوده‌اند.

در اين دوره زماني شركت ايسر موفق شد عنوان برترين فروشنده رايانه‌هاي شخصي در اروپا از آن خود كند و 23/4 درصد از اين بازار را تحت پوشش خود قرار دهد. شركت تايواني ايسوس كه رقيب اصلي ايسر محسوب مي‌شود نيز در اين مدت توانست عنوان چهارمين فروشنده برتر رايانه‌هاي شخصي در اروپا را به‌دست آورد و 7/9 درصد از اين بازار را تصاحب كند. شركت ايسوس در مدت مشابه سال گذشته تنها صاحب 4/8 درصد از بازار رايانه‌هاي شخصي قاره اروپا بود.

اگرچه هنوز وضعيت مربوط به ديگر توليدكنندگان رايانه‌هاي شخصي در اروپا مشخص نشده است، اما شركت تحقيقاتي گارتنر به صورت اجمالي اعلام كرد كه ديگر رتبه‌هاي مربوط به بزرگترين فروشندگان رايانه در اروپا پس از ايسر به ترتيب به شركت‌هاي اچ‌پي‌، دل و توشيبا اختصاص يافته است.

توليدكنندگان رايانه در فصل نخست سال جاري ميلادي بيش از هرچيز موفق به فروش نوت‌بوك‌ها شدند كه اين جريان همزمان با كاهش قابل ملاحظه قيمت اين محصولات همراه بود كه البته كاهش درآمد شركت‌هاي توليدكننده را نيز در پي داشت.

بیشتر بدانید:   عدم پشتیبانی ویندوز ۸ از فرمت دی‌وی‌دی و برنامه‌های جایگزین

شركت اپل نيز در اين دوره زماني توانست نام خود را در ليست 5 توليدكننده برتر رايانه‌هاي شخصي در اروپا به‌خصوص در بريتانيا قرار دهد. البته لازم به ذكر است كه موفقيت اپل در اروپا در سه ماهه نخست امسال، در آمريكا نيز به همين صورت نبود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.