Google طبق رسم هر سال خود با نزدیک شدن به پایان سال میلادی اقدام به انتشار جزئیات موتور جستجوی خود کرده است. در این میان نام دونالد ترامپ بیشترین جستجو در گوگل در سال ۲۰۱۶ بوده است.

افرادی که بیشترین تعداد جستجوی گوگل در سال 2016 را داشتند

به نظر می ‎رسد کاربران به رییس جمهور جدید ایالات متحده بیش از هر فرد دیگری علاقه‎ مند بوده‎ اند و به همین دلیل وی در صدر لیست جستجو در ۸۸ کشور مختلف قرار گرفته است. محبوبیت جستجوی نام ترامپ از مکزیک تا هند را شامل می ‎شود و حتی کاربران کشورهای کم جمعیت اروپایی مانند بلژیک هم به جستجوی نام او علاقه داشتند.

نام سایر سیاست‎ مداران هم در لیست بیشترین جستجو در گوگل دیده می‏ شود. نام Julio Guzman کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری پرو در این لیست قرار دارد. Lula da Silva رییس جمهور سابق برزیل که با رسوایی مالی رو به‎ رو شده است هم در میان افراد این لیست حضور دارد.

ورزشکاران دارای مدال طلای المیپک مانند Mariana Pajon و Joseph Schooling هم در کشورهایی مانند کلمبیا و سنگاپور از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. Leonardo DiCaprio در مراکش، Gigi Hadid در مونتنگرو و Angelina Jolie در تونس نیز در صدر لیست محبوب ‎ترین افراد مشهور قرار گرفتند. با مراجعه به لینک منبع می ‎توانید جزئیات بیشتری از افراد جستجو شده به تفکیک کشور را مشاهده کنید.

منبع: Time

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید