چندی پیش اپل لیستی از برترین اپلیکیشن‎ های توسعه داده شده برای محصولات این شرکت در سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد. حالا این شرکت لیست دیگری شامل بیشترین عناوین دانلود شده iOS در سال ۲۰۱۶ را در اختیار علاقه‎ مندان قرار داده است.

لیست بیشترین عناوین دانلود شده iOS در سال ۲۰۱۶

این لیست به شرح زیر است:

۱- اسنپ چت ( Snapchat )

۲- مسنجر ( Messenger )

۳- پوکمون گو ( Pokemon Go )

۴- اینستاگرام ( Instagram )

۵- فیسبوک ( Facebook )

۶- یوتیوب ( YouTube )

۷- گوگل مپس ( Google Maps )

۸- پاندورا ( Pandora )

۹- نت فلیکس ( Netfix )

۱۰- اسپتیفای ( Spotify Music )

همان طور که مشاهده می ‎کنید ۷ عنوان جزو پلتفرم‎ های اجتماعی محسوب می‎ شوند. در بیشترین عناوین دانلود شده iOS در سال ۲۰۱۶ ، عنوان اول در اختیار پیام رسان اسنپ چت قرار گرفته است که در نظر دارد سال آینده سهام خود را به صورت عمومی عرضه کند. پس از آن شاهد سری اپلیکیشن‎ های فیسبوک یعنی مسنجر و اینستاگرام هستیم. هم ‎چنین داغ ‎ترین بازی سال یعنی پوکمون گو هم در میان عناوین محبوب قرار گرفته است. گوگل هم توانسته دو جایگاه را با اپلیکیشن‎ های یوتیوب و مپس به خود اختصاص دهد.

سه اپلیکیشن پاندورا، اسپاتیفای و نت فلیکس هم که بر روی عرضه محتوای چندرسانه ‎ای تمرکز دارند در سال ۲۰۱۶ توسط کاربران بیش از رقبای خود دانلود شدند. تمامی عناوین این لیست به جز اسنپ چت توانستند درآمد بسیار زیادی را از طریق کاربران سیستم عامل ‎های همراه کسب کنند. اسنپ چت به عنوان پلتفرمی جوان هنوز نتوانسته است به سوددهی قابل انتظار دست یابد. هم‎ چنین نکته دیگر این است که تنها یک بازی یعنی پوکمون گو در این لیست وجود دارد.

با دقت در این  لیست می ‎توان به آسانی متوجه سلطه پلتفرم ‎های اجتماعی و پیام رسان شد. به نظر می ‎رسد این حوزه تقریبا اشباع شده است و ورود به آن نسبت به پنج سال پیش بسیار سخت‎ تر خواهد بود. هم‎ چنین غول‎ های اجتماعی با منابع عظیم خود قصد دارند تا همیشه نسل ‎های بعدی ارتباطات را هم در اختیار خود قرار دهند. به طور مثال اپلکیشن مسنجر فیسبوک به دلیل حمایت این غول فناوری توانست به آسانی و بدون دردسر به محبوبیت زیادی در میان کاربران دست یابد.

منبع: Inc

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید