نسل جديد كارت‌هاي حافظه با 2 ترابايت ظرفيت

شركت سوني از ساخت نسل جديدي از كارت‌هاي حافظه با نام Memory Stick XC خبر داده كه مي‌تواند به ميزان 2 ترابايت اطلاعات را در خود ذخيره كند.

به گزارش الكترونيستا، اين كارت حافظه جديد بر پايه فناوري كارت‌هاي حافظه SDXC سوني عرضه شده و سرعت انتقال اطلاعات در آن 480 مگابايت در ثانيه اعلام شده است.
شركت سوني ادعا مي‌كند كه هم‌اكنون مراحل آزمايشگاهي توليد كارت‌هاي حافظه 2 ترابايتي را با موفقيت به اتمام رسانده و نخستين نمونه‌ها از اين كارت حافظه را توليد كرده است.

به گفته سوني، اين نخستين باري است كه كارت حافظه با ظرفيت 2 ترابايت در دنيا توليد مي‌شود و هنوز هيچ شركت ديگري موفق به توليد اين محصول نشده است. هنوز زمان دقيق و قيمت نهايي كارت‌هاي 2 ترابايتي سوني مشخص نشده است. به گفته كارشناسان، شكل ظاهري اين كارت حافظه با مدل‌هاي پيشين كارت‌هاي حافظه سوني يكسان است.

نخستين هاردديسك 2 ترابايتي دنيا با سرعت 7200 دور در دقيقه

شركت هيتاچي هاردديسك جديد خود را با نام Deskstar7K2000 و با ظرفيت 2 ترابايت عرضه كرد.

به گزارش الكترونيستا، اين هاردديسك 2 ترابايتي با سرعت 7200 دور در دقيقه كار مي‌كند و به گفته شركت هيتاچي، 32 مگابايت حافظه كش(Cache) دارد. هاردديسك جديد هيتاچي از طريق سيستم SATA II به رايانه متصل مي‌شود و سرعت انتقال اطلاعات در آن 3 گيگابايت در ثانيه اعلام شده است.

شركت Seagate نيز هم‌اكنون هاردديسك 2 ترابايتي جديدي را با نام WD20EADS Caviar Green به فروش مي‌رساند كه سرعت آن 5400 دور در دقيقه است. اين شركت هم‌اكنون در حال ساخت نسل جديد هاردديسك‌هاي 2 ترابايتي خود با نام WD Caviar Black و با سرعت 7200 دور در دقيقه مي‌باشد.

بیشتر بدانید:   ویدیوی جعبه گشایی اکسپریا Z3 زیر آب !

بر اين اساس، هيتايچي نخستين شركتي است كه هاردديسك 2 ترابايتي را با سرعت 7200 دور در دقيقه وارد بازار مي‌كند. هنوز قيمت اين محصول مشخص نشده و كارشناسان قيمت نسبتاً بالايي را براي آن پيش‌بيني مي‌كنند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.