خیلی پیش میاد مخصوصا در ایران که تا یک زبانه یا تب مرورگر را باز می کنیم، مداحی، و محسن یگانه و … شروع به خواندن می کنند، اما آیا این کار درستی است؟! در ادامه با برسام همراه باشید تا نحوه بی صدا کردن تب ها را بیاموزیم.

چگونه تب در مرورگر های مختلف را بی صدا کنیم؟

 

در مرورگر های مدرن، هر پنجره ای که در حال پخش صدا باشد، یک آیکن بلندگو دریافت می کند که اکثر آن ها اجازه موت یا بی صدا کردن تب ها ی جداگانه را به شما می دهند. این ویژگی قبلا در یک فلگ پنهان در کروم موجود بود و اکنون نیز ثابت شده است. سافاری اپل اولین مرورگری بود که آن را به صورت پیش فرض اعمال کرده بود.

Google Chrome

این ویژگی اکنون بخشی از مرورگر کروم است و نیازی به فعال سازی فلگ های پنهان نیست. تنها زبانه ای را که در موزیک در آن در حال پخش است، را یافته، بر روی آن راست کلیک کرده و Mute Tab را کلیک کنید.

چگونه تب در مرورگر های مختلف را بی صدا کنیم؟

اکنون یک علامت ضربدر مشاهده خواهید کرد. با راست کلیک کردن می توانید Unmute Tab را کلیک کرده و صدا را به حالت اول بازگردانید. همچنین اگر از امکان پخش موسیقی در یک زبانه اطمینان دارید، می توانید بر روی آن زبانه پیش از بارگزاری راست کلیک کرده و Mute Tab را انتخاب کنید. به این می گویند پیشگیری بهتر از درمان!

Apple Safari

این قابلیت در Safari هم ممکن است. سافاری اولین مرورگری بود که این قابلیت را برای تمامی کاربران قابل دسترسی کرد.

بیشتر بدانید:   آيفون 5 فروش اپل را كاهش داد

چگونه تب در مرورگر های مختلف را بی صدا کنیم؟

مانند کروم در گوشه زبانه یا تب، هنگام پخش موسیقی، یک آیکن بلندگو را مشاهده خواهید کرد. می توانید بر روی آیکن اسپیکر کلیک کرده و تب را بی صدا کنید. مجددا با زدن آیکن اسپیکر، پخش صدا به حالت قبل باز می گردد. همچنین می توانید با فشردن همزمان راست کلیک یا Ctrl کلیک، و انتخاب Mute Tab هر تب مجزا را بی صدا کنید.

برخلاف کروم، در این جا نمی توانید از پخش موسیقی پیش از بارگزاری جلوگیری کنید.

Mozilla Firefox

چگونه تب در مرورگر های مختلف را بی صدا کنیم؟

 

در این مروگر هم مانند کروم برای بی صدا کردن تب ها باید بر روی تب دارای صدا راست کلیک کرده و سپس Mute Tab را انتخاب کنید.

Microsoft Edge

مایکروسافت اج، دیگر انتهای امکانات است! بالاخره هر چه باشد برادر کوچکتر IE هست دیگر! در این مرورگر، علاوه بر این که برخلاف دیگر مرورگر ها، آیکن در سمت چپ زبانه واقع شده اند، نمی توانید هیچ زبانه ای را موت کنید. تنها راه موت کردن کل مرورگر اج است. برای این کار، که می تواند برای تمامی مرورگر ها و برنامه ها مورد استفاده قرار گیرد، در ویندوز، در نوار سمت راست پائین دسکتاپ بر روی آیکن بلندگو راست کلیک کرده و Open Volume Mixer را انتخاب کنید. از میکسر برای بی صدا کردن مرورگر ها استفاده کنید یا صدای آن را تا جایی که امکان دارد کاهش دهید.

چگونه تب در مرورگر های مختلف را بی صدا کنیم؟

Opera

در این مروگر شاهد بهترین قابلیت برای بی ‎صدا کردن تب‎ ها هستیم. اگر چندین تب در حال پخش صدا هستند می ‎توانید با راست کلیک کردن بر روی تب کنونی و انتخاب گزینه Mute Other Tabs تمامی آن‎ ها را بی ‎صدا کنید.

بیشتر بدانید:   تلفن‌های هوشمند و تبلت‌هایی با پردازنده‌های Intel به زودی در بازار

امیدواریم از این نوشته برسام لذت برده باشید با ماهمراه باشید

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: HTG

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.