چند وقت پیش از طریق یکی از دوستان در ایرانسل، مودم وایمکس ایرانسل به دستم رسید. قرار بود یه بررسی انجام بدم و نظرم رو راجع به این وسیله جدید اعلام کنم.

یک هفته ای مودم جدید مهمون ما بود. سعی می کردم تا جایی که امکان داره ازش استفاده کنم تا شاید تو این فاصله نکته جالب منفی یا مثبت و یا حتی موردی که قبل از استفاده ، به ذهنم نرسیده بود رو پیدا کنم.irancell-wimax-4

در این مطلب سعی می کنم تجربیات خودم رو تو این مدت بین بقیه هم به اشتراک بذارم. واقعیت اینه که تو این مدت بیشترین چیزی که نصیبم شد همون نکته های جالبی بود که تا قبلش فکرش رو هم نمی کردم!

بذارین قبل از شروع یه نگاه اجمالی روی اصل قضیه، یعنی اینترنت، اونم از نوع وایمکس بندازیم.

وایمکس یعنی: اینترنت همراه!

فرقش با اینترنت موبایل: قابل مقایسه نیست! نه سرعتش، نه کیفیتش!

فرقش با ADSL: ای دی اس ال روی خط تلفن شما وصل میشه. به همین دلیل اگه خواستین برین مهمونی دیگه اینترنت رو نمیتونین با خودتون ببرین!

همین برای اینکه کسی نپرسه کلا قضیه چیه، کافیه!

اون وسیله ای که با اون میتونین اینترنت داشته باشین مودم هست. بسته به نوع اینترنتی که استفاده می کنین، مودم ها هم متفاوت میشن. مودم های وایمکس هم تنوع زیادی دارن. مخصوصا اینکه تقریبا میشه گفت از هرکجا اینترنت وایمکس میگیری، از همون جا هم باید مودم بخری!

مودم های وایمکس تا چند وقت پیش موجودات عجیبی بودن! اتفاقا یکی از دلایلی هم که من وایمکس استفاده نمی کردم، همین مودم های غول پیکر بودند! هر جا میخواستی بری و اینترنت وایمکس رو راه بندازی، باید اولا دنبال برق میگشتی که البته کنار پنجره هم باشه.

دوم اینکه اگه چیزی همراه نداشتی، واسه حمل این مودم ها باید یه پلاستیک گنده با خودت حمل میکردی!

چند وقتی هست که مودم جیبی ایرانسل به بازار اومده و قرار هست یک سری از اشکالات وایمکس قدیم رو برطرف کنه.

مودمی که در اختیار من بود UROAD-8000 نام داشت. نصب مودم تقریبا در چند دقیقه انجام شد. برای راهنمایی نصب مودم به اینجا رفتم.

irancell-wimax-1

– این مودم از باتری استفاده می کنه. پس نیازی به پریز برق نداشتم.

– اندازه این مودم هم جوریه که تو جیب بغل پیرهن به راحتی جا میشه.

این دو مورد رو میخوام بیشتر توضیح بدم. چون مزیت های این دو مورد به دردم خورد. اینکه این مودم بدون برق هم کار میکنه و تو جیب جا میشه، باعث شد من تو این دو هفته چند جا ازش استفاده کنم که با مودم های دیگه نمیتونستم:

– منتظر یه ایمیل بودم. پشت ترافیک از روی موبایلم تونستم خیلی راحت به ایمیل جواب بدم. فکرش رو کنین. اگه اون لحظه اینترنت نداشتم باید 45 دقیقه تا جایی که اینترنت داره صبر می کردم!

– موقعی که پیاده روی می کردم، تو این فاصله کلی نرم افزار دانلود کردم، سایت هایم رو چک کردم و البته لیست todo رو بروز رسانی می کردم.

– رفته بودم عروسی. از اون عروسی ها که فقط باید 1 ساعت منتظر بمونی تا شام رو بیارن! واقعیت این بود که اونجا خیلی به دردم خورد. به خیلی از کارهای عقب مونده رسیدم!

– وسط خیابون با یکی از همکار ها جلسه گذاشتیم. خیلی راحت با تبلت به اینترنت وصل شدیم و تقریبا به همه کارهامون رسیدیم.irancell-wimax-2

البته چند مورد از اینها رو چند بار استفاده کردم. همینکه به راحتی میتونی با خودت جابجا کنی و نیاز به وصل شدن به برق خیلی نیاز نداره نکته مهم و کاملا کاربردی بود.

دو مورد جالب دیگه هم در این مودم وجود داشت.

– اون جایی که با همکارم بیرون رفته بودیم هردومون تونستیم با همین مودم به اینترنت وصل بشیم. یکی از تفاوت های مهم این اتصال به اینترنت با اینترنت موبایل همین مورد هست.

– برای شارژ این مودم فقط به برق نیاز نداشتم! میشد با USB هم شارژش کرد. به همین دلیل جاهایی که لپ تاپ همراه داشتم یا اینکه میدونستم کامپیوتر خواهم داشت، با خودم فقط کابل USB همراه می بردم.

irancell-wimax-3

چند مورد دیگه هم بود که باید بررسی می کردم. اینکه چه محدودیت هایی داره یا چه محدودیت هایی به کارم اضافه می کنه.

در مورد سرعت اینترنت شک داشتم: خوب میشد اگه با مودم های وایمکس دیگه چک می کردم، ولی موقعیت پیش نیومد! ولی با اینترنت های دیگه مقابسه کردم و از اینکه سرعت درستی داره کاملا مطمئن شدم. نکته مهم این بود که افت کیفیت کمی داشتم. یا اینترنت نداشتم، یا وقتی داشتم، مشکلی نداشتم.

در مورد آنتن دهی سوال داشتم: تو این یک هفته جاهای مختلفی رو بررسی کردم. این موردی بود که میتونم انتقاد ازش داشته باشم. جاهای زیادی بود که به مشکل برخوردم! جاهایی بود که بهش امید بسته بودم ولی حالم رو گرفت!

البته بعد از اینکه منطقی بررسی کردم دیدم این مشکل، مشکل این مودم نیست! مشکل کلی عدم تکمیل آنتن های وایمکس هست. چه با مودم جیبی و چه معمولی.

به دلیل اینکه این مودم برای استفاده همراه هست، این اشکال حساسیت بیشتری ایجاد می کند. در هنگام حرکت با ماشین یا پیاده، قطع و وصل شدن اینترنت بعضی جاها زیاد میشه. با این حال در کنار مزیت هایی که بدست می آوردم میتونم بگم زیاد ناراحت این وضعیت نبودم!
نکته آخر در بررسی ها مقدار نگهداری شارژ بود. از اونجایی که کار من همیشه وابسته به اینترنت هست، محاسبه این مورد هم برای من در ایجاد اشتیاق برای خرید اون موثر هست.

برای اینکه یک روز کامل بدون شارژ اینترنت نیاز داشته باشی، این مودم جواب کار رو نمیده! هر 2 یا 3 ساعت یکبار نیاز به شارژ داشتم. طبیعی هم هست. مودمی کوچکتر از موبایل، با باتری کوچیک بیشتر از این نمیتونه جواب بده.

در نهایت جمع بندی من از این مودم:

مزیت ها:

– مودم کوچک و قابل حمل
– بدون نیاز به برق
– بدن افت کیفیت اینترنت
– قابل استفاده بصورت گروهی
– قابل شارژ با USB
– زیبا و با کیفیت

معایب:
– نگهداری شارژ کم
– قطع و وصل شدن اینترنت در هنگام حرکت

دلیل من برای خرید اینترنت وایمکس ایرانسل با مودم UROAD-8000:
– مودمی کوچکتر از موبایل!
– بدون نیاز به برق
– هدف استفاده بر روی موبایل با تبلت در هنگام رفت و آمد، خارج از محل کار و منزل.

86 دیدگاه ها

    • باز گذاشتن ورودی و خروجی هوا بسیار بسیار مهمه، چند سال پیش شاهد یک آتش سوزی وسیع ۳ خانه و ۵ مغازه در ایالات متحده بودم، دانشجوی آلمانی لب تاپش رو روی تشک تخت خواب روشن گذاشته بود و رفته بود دانشگاه!!!!
     البته یه سیستم حفاظتی روی کامپیوتر گذاشتن که در صورت افزایش دمای غیر طبیعی، خاموش بشه ولی خب، هم باگ داریم و هم تشکی که زود آتش می‌گیره،
     از کمپانی ادعای خسارت کردن، فکر کنم توشیبا بود، ولی ادعا مردود شد چون وقتی کامپیوتر رو راه میندازن باید تیک جمله‌ی رعایت قوانین اظطراری رو بزنن تا لب تاب شروع به کار بکنه

 1. با سلام 22 روز از وایمکس حجم خریدم نمی تونم استفاده کنم بشتیبانی هم جوابمو نمیده شماره پیگیری هم دارم تکلیف چیست

  • به نام خدا
   من در رابطه با این موضوع به شما میگویم که این ایراد از تنظیمات مودم همراه خود میباشد و زیاد هم ناراحت نشید چون با پرداخت مبلغ کمی مودم خود را به حالت عادی بر گردانید شما این نصیحت را دقیق بشنوید. که به نماینده اصلی بروید یعنی خود شعبه اصلی مثلا تو کل شهرستان آبادان یک شعبه نمایندگی ایرانسل دارد که آن هم آقای مقدم هست.
   باتشکر فراوان
   علی کنعانی

 2. سلام دوست من
  راجع به عیب دومی که گفتی قابلیت اینکه در حال حرکت بتونی از وایمکس استفاده کنی هنوز لانچ نشده
  اما خوب خوشحالم به عنوان کارمند بخش وایمکس ایرانسل تونستیم رضایت شما رو فراهم بیاریم

 3. حتی اگه اینترنت رو به سرعت میلیون کیلو بایت هم برسونن وقتی این قیمتیش باشه
  فقط یه عده محدودی میتونن استفاده کنن…..همین مودم الان قیمتیش بالای 200 تومان هست….اینترنت خوب برای ما فقط یک آرزوست…

  • دوست من! من امرزو رفتم نمایشگاه رسانه های دیجیتال و غرفه ایرانسل. گفتند یکساله با 6 گیگ سرعت 512 + مودم همراه فقط 218000 تومان. شما اگه ADSLبگیری میشه سالی 335000 تومان! با سرعت 512 و مودم رو هم باید 70 تومن بخری

   • میشه بگین کدوم آی اس پی 512 یکساله 6 گیگ رو میده 335 تومن و مودم هم جدا!؟؟؟
    شاتل : یک ساله سرعت 1مگابیت با 22 گیگابایت ترافیک دانلود 140 تومن هست…
    بهتره قبول کنیم وایمکس تا قیمتش مناسب عموم نشه نمیشه اسمش رو اینترنت خوب گذاشت
    مخصوصا الان که با موبایل به تنهایی به اینترنتی خیلی بهتر از این حرفا دسترسی داریم (3G)

 4. من خیلی دلم میخواست این مودم رو داشته باشم. بیشتر برای گوش دادن به رادیو های آنلاین و انجام کارهای اینترنتی پشت ترافیک ولی فکر کنم به خاطر مشکل “قطع و وصل شدن اینترنت در هنگام حرکت” باید بیخیال بشم.

  “یا اینترنت نداشتم، یا وقتی داشتم، مشکلی نداشتم.”
  این جمله خیلی خوب وایمکس ایرانسل رو توصیف میکنه. همین قطعی هاش باعث شد که من کلا قید این وایمکس رو بزنم. gprs خیلی به صرفه تر و بهتر از وایمکس هست.

 5. سلام
  آقا به نظرتون میشه از این مودم بدون باتری استفاده کرد و اونو با کابل یو اس بی به کامپیوتر وصل کرد؟
  مشکلی پیش نمیاد؟

 6. من مهندس کامپیوتر هستم و می خواستم …
  مودم جیبی چند اشکال داره 1 آنتن دهی کم تری نسبت به مودم وای مکس حجیم داره
  2 شارژ اون خیلی زود تموم میشه چون شرکت تولیدکنندش چین
  3 در بسیاری از شهر ها پشتیبانی نداره
  توضیح بیشتر: وایمکس حجیم و تو جیبی فرق فنی زیادی با هم ندارند هر دو از یک نسل هستند من هردو را به شما پیشنهاد می کنم ولی باید از این دو باتوجه به نیاز استفاده شود <> امیدوارم درست انتخاب کنید

 7. 1- بیش تر استان ها آنتن دهی نداره
  2- بیش تر کاربرا هم دیدم از سرعت و پشتیبانی وایمکس ایرانسل گله دارن.
  3- قیمت مودمش خیلی بالا است و ای دی اس ال به صرفه تره.
  اما با توجه به نوشته های شما بیش تر به نظر میامد که این نوشته را از طرف خود ایرانسل جهت تبلیغ محصولشان به شما داده اند و شما هم فقط قرار دادین.
  البته این نطر من است.

 8. بنده هم مشابه این تجربه رو داشتم . در مرکز تهران!
  هر بت که میخواستم وصل بشم قطع بود بعد از 45 دقیقه معطلی پشت خط پشتیبانی و شنیدن راهنمت به سه زبان ترکی و انگلیسی فارسی در ملکتی که زبتن رسمیش فارسیه تازه موفق میشدم وصل بشم. این برنامه هر روز صبح من بود!
  در نهایت هم یه روز زدم محکم کوبیدمش به زمین و خودمو از نکبتش راحت کردم!
  هر کی از این خدمات استفاده کنه پولشو دور ریخته فقط همین ! صحت ادعای من یه سرچ در گوگله .و بقیه افرادی که مثل من گول خوردن!

 9. من این مودم رو خریداری کردم و واقعا پشیمان هستم این گفته های شما هیچ کدام درست نیست
  مواظب باشید پولتون ذو مثل من تو چاه نریزید

 10. سلام خواستم بگم وایمکس چیز مسخره ای هست
  فقط از همون جایی که خرید می تونی فقط تو همون استان
  استفاده کنی مثلا اگر من وایمکسی در استان خوزستان خریدم نمی توانم در اصفهان از اون استفاده کنم چون فقط در
  استانی که ازش خریدی قابل استفاده است و در همه جاهم
  نمی گیره و تازه بعضی اوقات هم خودش قطع می شه
  پس نتیجه می گیریم
  وایمکس<ADSL

 11. من از برج ۵ سال ۹۰ وایمکس ایرانسل دارم با مودم usb تو شهر مشهد تا حالا مشکلی برام پیش نیومده نه افت سرعت داشته نه درصد آنتنش کمتر از ۴۰ یا ۵۰ بوده کلا خوبه

 12. من میخوام بدونم کسی درمورده مودم یواس بی مبین نت چیزی میدونه؟من میخوام بگیرم ولی نمیدونم تو تبریز آنتن دهیش چطوره؟کمکم میکنین؟

 13. هش چرته من دوسا له وایمکس مدل usb دارم با دایلاپ فرقی نمیکنه الکی میگن پرسرعت همشم قطع میشه وقتی سایتم باز نمی نکنی حجمتو میپرونه دانلودشم محدود با سرعت 14وکمتر دانلود میکنه شارژدورهای شم نسبت به بقیه اینترنتها نمی سرفه

 14. من هنوز نخریدم ولی فکر می کنم این مودم جواب بده فقط نمیدونم آنتش با آنتن رو از آنتن های موبایل میگیره یا جدا . اما بهش امید دارم ولی بین این مودم و مودم مبین نت هنوز انتخاب نکردم اگه میشه برام ایمیل بزنید و راهنماییم کنید . ممنون از سایتتون

 15. سلام ( دانشجوی مجازی کامپوتر هستم )
  من هم مودم usb و هم مودم wifi ایرانسل رو دارم از موارد قابل توجهی که من به این مودم جدید علاقه مند شدم این بود که مودم های قبلی منو راضی کرده بودن و دوست دارم تجربه جدیدی داشته باشم
  راستی من مودم wifi مبین نت و ADSL هم دارم و تقریبا از اونا هم راضی هستم
  ولی توی منطقه های رفت و آمد من ایرانسل یه چیز دیگه است من غرب تهران هستم در شرق تهران , جنوب تهران , جنوب شیراز و شمال شیراز هم استفاده کردم باید بگم خوب جواب میده
  من از آنتن دهی مودم usb ایرانسل باید بگم که من بدون تقویت کننده با آنتن ۵درصد هم به اینترنت وصل شدم و باهاش رفتم کلاس دانشگاهم
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  یه سوال داشتم ؟
  میخواستم بدونم میشه حساب خودم رو به این مودم وصل کنم؟
  و اینکه آنتن این مودم همون آنتن وایمکس های ایرانسل است؟( آخه چندتا تاپیک دیدم که خلاف اینو نوشته بودن)
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  و یه سوال فنی از کسی که بلده ؟
  آیا میتونم با تغییرات تنظیمات مودم از یک مودم به جای یه مودم دیگه استفاده کنم ؟ (اگر میشه لطفا راهنمایی کن)
  مثلا مودم ایرانسل رو بردارم و تنظیمات اونو به تنظیمات مبین نت تغییر بدم و ازش استفاده کن?

  • بله میشه چون اگر کمی در فضای مجازی تحقیق کنید مفهمید که این مودم ها ساخت شرکت howaie هستند و همه شرکت ها خودشون تولید نمیکنن فقط درخواست میکنن از خارج از ایران براشون مودم بیارم که فقط عکس ایرانسل یا طرحی که ایرانسل یا همراه اول یا رایتل بهشون میگه روی مودم طراحی میکنند یا قاب مودم را عوض میکنند. همه مودم ها اینطوری هستند. و هر نماینده ایی ایرانسل و…. این را بهتون گفت یا میخواد دروغ بگه یا با این دروغ بهش باج میدن اما و اما سرعت اینترنت ایرانسل خیلی خوبه من این سرعت را با جی پی ار اس ۳g وH+ایرانسل موبایل را به کامپیوتر وصل کردم و با سرعت ۷۰۰ تا دانلود میکرد ….

 16. عزیزان ، گول این بازارگرمی ها را نخورید، من دو سال از انواع مودم وایمکس استفاده “بلااستفاده” کردم . هرکدامشان از دیگری بدتر، جون به لب می کنه اکه بخواهی فایل متوسطی را دانلود یا صفحه ای را باز کنی!
  اشتباه من را تکرار نکنید ، فقط ای دی اس ال اونم از دو یا سه تا شرکت معتبر”که همه می شناسنشون، سئوال کنید؟.
  شرکتی بدتر از ایرانسل و وایمکس وجود نداره!

 17. سلام.اخرش نفهمیدم.چی شد.خوبه یا بدرد نمیخوره.بهتره.نسل سوم رو امتحان کنم.ذات ایرانی رو دروغه متعصفانه.ممنون

  • مودم USB باید به رایانه وصل بشه. مودم جیبی وایرلس هست و میتونی با خودت حملش کنی و بذاری تو جیبت و هرجا خواستی ببریش و اگر آنتن داد، از اینترنتش استفاده کنی

 18. سلام
  من 2 ساله مودم USB دارم، نه قطعی داشته، نه سرعت کم شده، واقعاً راضی بودم. الانم می خوام مودم جیبی بخرم.

 19. با سلام
  همه نظرات رو خواندم همه از ایرانسل بد گفتند خیلی بی انصافییه که میگین مودم جیبیش بده خواهشا” اینهمه دروغ به مودمش نبندیت من خودم یکیشو دارم اصلا” هرکی میگه مودمش خوب نیست اصلا” از مودم چیزی نفهمیده اینو که میگم واقعا” از روی صداقت میگم اگر واژه بد رو برای مودم وایمکس بگی توهین به مودم کردی واژه بد برای یه همچین دستگاه افتضاحی بی احترامی به استفاده کنندگان مودمه یه جعبه دادن دستمون که نه انتن میده و نه شارژ نگه میداره و تازگیها هم که اصلا” خط نیده بدون اینکه به مودم دست بزنم وقتی جابجا میشم نارحت میشه و میپره وووووووووووووو بعد اسمشو گذاشتن مودم بابا بسه اینهمه دروغ تحویل ما میدین البته مبین نت یه آشقالیه دیگس که بدتر از مودم ایرانسله ووووووووووو مودمی که فوقش برای خودشون 20 تا 30 تومن تموم میشه به من و تو میفروشن و….. البته بخاطر فروششون مجبورند دروغ به ما بگن نمیدونم چقدر پول به اینا دادن که یک همچین تبلیغی راه انداختند

  • داداشمن خودم مودم usb ایرانسل دارم و با صداقت کامل میگم که آشغاله دقیقه به دقیقه قطع و وصل میشه شما که راضی هستی به احتمال زیاد خونتون نزدیک دکل هاشه که بازم سرعتش تعریفی نداره من تمام adsl هارو امتحان کردم وایمکس ها هم همین طور به جرات میتونم بگم که adsl آسیاتک و شاتل بهترین adsl هایی هستن که تو ایران وجود داره .

   من نزدیک 400 هزار تومن به ایرانسل پول دادم که به من سرعت 8KB دادن این انصافه این حروم خوری نیست ؟؟؟ وقتی هم که زنگ میزنی به پشتیبانیش میگه بررسی میکنیم و یه جوری میپیچوننت . اگر اون 400 هزار تومن رو به گدا میدادم بهتر بود چون اون گدا واسم دعا می کرد ولی ایرانسل چی . . . . باور کن 2 دقیقه صبر کردم تا این سایت باز بشه و نوشته هاش بیاد حالا عکس هاش بماند . دایل آپ سرعتش 3 یا 4 کیلوبایته با 400 هزار تومن میتونید سرعتتونو به 8 کیلوبایت برسونید میبینید چقدر شرکت ایرانسل با انصافه .

 20. سلام.. منم وايمكس جيبي ايرانسل دارم و خيلي ازش راضي ام ولي يه مشكلي هست
  اينكه برخلاف عرايض شما نميشه گروهي استفاده كرد و فقط به تب لتم وصل ميشه و موبايلمو و لپ تاپمو نميخونه
  اوايل فكر كردم ايراد از موبايل و لپ تاپ هست ولي هردوتاشون به مبين نت دوستم وصل شد و از اينترنت هم استفاده كردم
  اگر كسي راه حلي براي مشكل من داره ممنون ميشم راهنماييم كنه

 21. در یک کلام وایمکس ایرانسل یعنی نوسان سرعت اینترنت و افت شدید سرعت اینترنت –برای مثال سرعت وایمکس 2 مگا بیت معادل 500 کیلو بیت بیشتر نیست در بهترین حالت با پشتیبانی هم که تماس می گیریم رسیدگی نمی کنند— خریدن وایمکس 2 مگا بیت ایرانسل اشتباه است باید تا 512 کیلو بیت بیشتر نخرید–چون سرعت دانلود 2 مگ و 512 کیلو بیت یکی استhttp://www.speedtest.net/result/2963926010.png این لینک تست سرعت وایمکس 2 مگا بیت ایرانسل ببینید تا فریب نخورید در حالت بیشترین سیگنال و کیفیت امتحان شده است.

 22. باسلام
  اینکه با یواس بی ایرانسل فقط می شود با نوت بوک وصل شد ولاغیر درسته . اگر کارآیی ندارد چگونه است باز
  مردم می خرند. کسی تجربه استفاده و دانلود با یو اس بی ایرانسل دارد . خدا وکیلی بگوید تعصبکنار بگذارید ممنونم

 23. با سلام دوستان
  باید سازمانی در کار باشد که عدم رضایت مردم از کالایی را رسیدگی کند . خوب یادمه سالها قبل یه شرکتی آمد و
  کلی وعده های واهی در مورد سیسم و دستگاه پیجرخود تبلیغ کرد. خیلی ها از جمله بنده گول تبلیغات این شرکت را خوردیم . وثیت نام کردیم بنده 3 خط و 3دستگاه ثبت کرد ه و گرفتم در عمل ابدا کارایی نداشت اگر می خواستی پیامی به فرزند خود بدهی باید زنگ می زدی به اپراتور که همیشه مشغول بود و پیام می دادی او هم پیام هرچه دوست داشت به مخاطب مخابره می کرد یک کار بیهوده و قرون وسطایی همه مجبور شدند این سیستم را دور باندازند از همه جالب تر اینکه بدوسه سال بعد این شرکت اداءدورغی مطرح نمود و اعلام کرد که افراد باید از ابتدا ماهیانه مبلغ دوهزار تومان آبونمان بپردازند این موضوع ابدا درابتدای ثبت نام مطرح نشده بود . پس برای مشترکان خود شکایت نمود. بنده مجبور شدم با کلی خسارت اتصراف دهم . در این موارد چطور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 24. به مدل مودم usbایرانسل کمتر پرداخته شده است . دوستانی که تجربه کار با مودم usbایرانسل را دارند خدا وکیلی بدون
  جانب داری تکرار می کنم بدون جانب داری و بدون عصبانیت و دلتنگی موضوعات حاشیه ایی را کنار بگذارند . با دلیل بگویید ما اعتماد کرده ایم حتی فلانی هم در امرمشورت خیانت نکرد با حوصله و دقت معایب و مزایای آنرا بگویند . خدا خیرتون بدهد خواهشمندم شرط انصاف نگه داریم . نه به اون شوری شور نه به اون بی نمکی چطور این قدر در نظرات تناقض گویی وجود دارد
  یه کلمه راهنمایی می خواهیم با اسم مستعار که می نویسید ضینفع قضیه هم نیستیم لااقل با خود صادق باشیم در مشورت خیانت نکنیم . یک بار هم شده خودمان را به راستی عادت دهیم .اگر نمی دانیم وارد بحث نشویم . جهنم نذری نرویم . اگر اطلاع دارید بی پرده بنویسید .یک بار هم شده امتحان کنیم . من می خواهم یک مودم usbایرانسل تهیه کنم
  سر گردان شدم و بیچاره انصاف نیست …….

 25. تجربه یک هفته من با مودم های معمول
  دوستان عزیزم . سلام و ارادت کامل
  پول که علف خرس نیست . من برای خرید مودم ابتدا آمدم مودم ایرانسل و مبینت را از خویشاوندان یک روز قرض گرفتم و تست نمودم حتی سیستم ( جی پی آر اس ) را هم فعال کرده تست کردم . هیچ کدام ابدا راضیم نکرد . خواهش می کنم قبل از اینکه هزینه کنید . بی گدار به آب نزنید . خواهش می کنم . این سیستم ها را اول تست کنید . سپس مبادرت به
  ثبت نام کنید . انگار برای ما داشتن اینترنت خواب خیال است

 26. سلام عالی بود ممنون یه سوال خواهشا ج بدید من میخوام مینی لپ تاپ بگیرم واسه کارای دانشجویی یعنی فقط ب عنوان کامپیوتر همراه چون لپ تاپای عادی سنگینه نمیخوامش، میشه بگید چ نوع مینی بگیرم بهتره؟

  • سلام من یک دستگاه وایمکس خانگی با 40% تخفیف خریداری کرده ام که قبل از استفاده می خواستم مرجوع نمایم که شرکت به هیچ عنوان پس نگرفت به خاطر همین به نظرمن شرکتی بدین شکل جنس بفروشد حکایت ازاین دارد که نه کیفیت و نه قیمت جنس خود مطمئن نمی باشد

 27. اصلا راضی نیستم من وایمکس ایرانسل دارم اعصاب نذاشته واسم همین صفحه هم 2 دقیقه طول کشید تا باز کنه یه بازی آنلاین هم نمیشه بازی کرد انقدر سرعتش پایینه کلی هم پول میگیرن حروم خورها . همشم قطع و وصل میشه وقتی هم یه فایل با IDM دانلود میکنم تازه از سروری که سرعتش خیلی زیاده نهایت سرعتم به 10KB میرسه دیگه خودتون حساب کنید اون سرور های کم سرعت . . . .

  تو ایران اینترنت پرسرعت وجود نداره سرعت 4 مگ بگیری سرعت دانلودت به 800KB هم نمیرسه ولی برو یه کشور خارجی سرعت 256 بگیر سرعتش صد برابر 2 مگ ایرانه ایرانیا فقط بلدن عدد رو زیاد کنن و سرعت رو کم کنن و پول بیشتر بگیرن

 28. راستیمن مودم usb وایمکس ایرانسل را دارم که 120 هزارتومان هم پول دادم که به عبارتی دیگر میشه گفت پولامو ریختم دور

 29. تنها راه حل استفاده از ای دی اس ال یا جی پی ار اس + صبر برای ورود ایرانسل به نسل 3 و خداحافظی همیشگی با رایتل درپیتیه…
  اینترنت در دنیا چیز خوبیه
  ولی در ایران
  دولت و ح… از اینترنت داشتن مردم و وی چت و… میترسننننننن

 30. باسلام
  برای دریافت وایمکس ایرانسل جیبی چه جوری ثبت نا کردوبعد من برای معلول جسمی شدید هستم آیا برای من که معلول هستم تخفیفی دارد؟

 31. من مودم usb ایرانسلو خریدم ازشم کاملا راضیم، حالا هم میخوام مودم جیبیشو بخرم؛ محل زندگیمم تهران و دانشگاهم شهرقدس؛ میخوام اینو بگم که جاهایی که رفت و آمد میکنم وایمکس آنتن میده و مشکلی واسم پیش نمیاد؛ قیمت و تعرفه هاشم نمیگم خوبه ولی جلوی مبین نتو و رایتل با اون قیمتاش بد نیست؛ از وضعیت سرعت gprs سیم کارت های ایرانسل و همراه اول هم دوستان آگاه هستند که گریه آدم درمیاره؛
  در کل به نظر من اینترنت خونگی از همشون بهتره، ولی اگه اینترنت بی سیم میخواین با توجه به جایی که زندگی میکنین وایمکس ایرانسل بهتره.

 32. عزيز ممنون از شما کاري کهميخواستم شخصا انجام بدم تو انجام دادب اي کاش با مودم مبين نت مقايسش ميکردي تا بشه تو خريد راحت انتخاب کرد کدام بهتره
  بازم ازت ممنونم

 33. کیفیت اینترنت همراه رو فقط میتونید با رایتل تجربه کنید
  من یک مودم 3G جیبی D-Link 730n دارم و ازش فوق العاده راضیم
  شارژدهی 7 الی 8 ساعت واقعا سرعتش هم اگه بخواید منصفانه قضاوت کنید خیلی خوبه

 34. سلام دوستان خودتون مقایسه کنید
  ایرانسل همش دروغه من یه وایمکس ایرانسل با مودم wifi و سرعت ۵۱۲ خریدم الان سرعت دانلودم به زور به ۱۰Kb میرسه
  اگر میخواین اینترنت سرعت بالا داشته باشین فقط آسیاتک و شاتل خوبه که میشه باشون دانلود کرد رایتل هم حجمش کمه و برای دانلود خوب ننیست خودم یه رایتل دارم سرعتش عالیه ۵۱۲ هستش بعدش سرعت دانلودش به ۳۰۰kb هم میرسه

 35. ای مردم
  دایل اپ بخرید
  ولی وایمکس ایرانسل نخرین
  من دارم. اشکمو در اورده
  هزینه بسیار بالا
  سرعت افتضاح
  نخرین که پشیمون میشین

 36. اقا من یکی دارم فقط باید هرجاکه میری دکل ایرانسلو بقلکنی تا شاید بعداز یکربع شاید اینترنت ۵۱۲ که نه ۱۲۴ شاید صفحه هارو باز کنه

 37. من مودم یو اس بی دارم ازسرعتش راضی ام.فقط یه مشکل بزرگ دارم اینکه من طرحی که انتخاب میکنم ۳گیگه ولی حدودا ۱/۵گیگ که استفاده میکنم حجم نتم تموم میشه و واقعا کلافه شدم.میشه راهنمایی کنید

  • از ایرانسل بیشتر از این هم انتظار نمیره. نمیبینی این همه ادمهایی رو که از اینکه کلاه سرشون رفته و حرفهای ایرانسل رو باور کردن پشیونن؟! به هیچ جا هم نمیتونن شکایت کنن!

 38. سلام.
  به هیچ وجه نخرید….من خریدم پشیمون هستم..کاراتون رو با اینترنت موبایل هم می تونید انجام بدید من جمله جواب دادن ایمیل و…شما تو مهمونی که نمی رید فیلم دانلود کنید؟؟؟…پس همون خونگی رو بخرید بهتر از جیبیه…من ۲۶۴۰۰۰تومن دادم و واقعا تا این حد استفاده نکردم…

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید