بیل گیتس در برج ترامپ به ملاقات رییس‌جمهور منتخب آمریکا رفته است تا در خصوص آموزش با وی به تبادل نظر بپردازد. که بیشتر رسانه ملاقات ترامپ و بیل گیتس را با تیتر ” ملاقات میلیاردرها ” پوشش دادند.

ترامپ و بنیانگذار مایکروسافت دیدار کردند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، بیشتر رسانه‌های جهان به گزارشی سطحی در رابطه با ملاقات ترامپ و بیل گیتس بسنده کردند و با تیترهایی نظیر ” ملاقات میلیاردرها ” آن را پوشش دادند اما میلیاردرها این بار به هیچ عنوان درباره پول صحبت نکردند.

پس از این دیدار بیل گیتس به خبرنگاران اعلام کرد که با ترامپ در رابطه با نوآوری و تاثیر آن در سلامت و آموزش کشور صحبت کرده است.

بیل گیتس مدتی است که به دنبال بهبود کیفیت سیستم آموزش در آمریکاست. وی همواره درباره اهمیت اختصاص بودجه مناسب صحبت کرده و معتقد است که با اتخاذ تصمیمات نادرست در زمینه تخصیص بودجه، آموزش و به تبع آن آینده آمریکا ضربه بزرگی را متحمل خواهد شد.

برنامه گیتس در این مسیر، شناسایی، ایجاد امکان پیشرفت و تقدیر از اساتید و معلمان نمونه کشور است.

وی افزود: به نظر من این بهترین راه برای تاثیر بیشتر تلاش‌های معلمان است و باید کیفیت کار آنها همواره رصد شود.

بنیانگذار مایکروسافت از سال ۲۰۰۹ یک پروژه با عنوان “بنیاد اندازه‌گیری کیفیت آموزش” را راه‌اندازی و فاکتورهای تدریس موثر را شناسایی کرده است. تا سال ۲۰۱۵ بسیاری از ایالت‌های آمریکا از نتایج این تحقیقات استفاده کرده‌اند.

در این برنامه به تعدادی از افراد به عنوان پشتیبان و مربی آموزش‌های لازم داده می‌شود تا بتوانند نقاط ضعف و قوت معلمان را شناسایی کرده و به آنها در بهبود کیفیت آموزشی کمک کنند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید