نتیجه جستجوی واژه های محرم، عاشورا و امام حسین(ع) به زبان های فارسی و انگلیسی، در گوگل ایمیج، تنها تصاویر وحشتناک و خون آلود از قمه زنی هیأت های عزاداری در کشورهای پاکستان، عراق ، لبنان و … را نشان می دهد و جستجوگر خارجی که مایل به آشنایی با فلسفه این رویداد تاریخی و شخصیت امام حسین (ع) باشد، با چنین صحنه های تأسف باری روبرو می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایرانتو، ادامه سنت ناشایست قمه زنی در سایر کشورها و پر رنگ کردن صحنه های قمه زنی، به عنوان آئین ویژه محرم در سایت های ضد اسلامی از یک سو و بی دفاع بودن سایت ها و کاربران ایرانی در مقابل چنین حملاتی، باعث ارائه چهره خشن و وحشتناک از شیعیان، در جهان شده است.

بویژه عکس های مربوط به قمه زنی کودکان توسط والدین آنها که از نگاه یک ناظر خارجی، نهایت شقاوت و بی رحمی را  را نشان می دهد.

البته نباید شیطنت گوگل را نیز در این زمینه نادیده گرفت. چرا که صرف قرار گرفتن چنین عکسهایی در چند سایت خاص، نمی تواند موجب حذف صدها عکس مربوط به عزاداری عادی در اینترنت گردد.

هم اکنون، کاربران ایرانی، با مراجعه به سایت های مزبور و درج کامنت های خود، سعی می کنند، واقعیت امر را برای بینندگان نا آشنا مطرح کنند، اما در مقابل تأثیر عمیق تصاویر موجود، نمی تواند اقدام قابل توجهی بحساب آید.

58 دیدگاه ها

 1. اقدام قابل توجهي به حساب نمي‌ايد؟؟؟؟؟!!!!!!
  نميدونم تا كي ميخوايم حقايق رو انكار كنيم. توريست هاي خارجي ميترسن بيان ايران چون ميگن ممكنه دزديده و يا كشته بشن. اين تصاوير و تبليغات به بهترين شكل اثر منفي رو ميذاره . مطمئن باش

  • بزرگترین مشکل توریست ها برای اومدن به ایران، نظام حاکم و قوانین سخت گیرانه و پر اشکال ایرانه نه این تصاویر!

 2. جای تاسف دارد !! افرادی که هیچ شناختی از اسلام ندارند با قراردادن تصاویری غیر واقعی قصد تخریب دین مبین اسلام عزیز را دارند و در جواب این دوستداران به اصطلاح روشن فکر فقط از این دوستان دعوت می کنم که در این روزها بدون قصد حاشبه سازی مسافرتی به شهرهای خود و ما مسلمانان داشته باشند و ببینند که خیلی دید ما مسلمانان نسبت به حسین (ع) و عاشورا روشن تر شده است

  • در واقعی بودن این عکسها شکی نیست. ولی اجرای مراسم عاشورا هیچ ربطی به اسلام نداره. هر مردمی برای خودشون مراسمی رو اجرا میکنند. منتها عجیب اینه که ما خودمون هم فکر میکنیم هر کاری میکنیم مربوط به دینمونه. مراسم دینی با مراسم مذهبی کاملا فرق داره و مراسم دینی اصول ثابتی داشته و همواره هم اصولش تغییری نکرده. این مراسم مذهبی بوده که همواره هر دسته ای از مردم بنا به سلیقه خودشون اجرا میکنن.

   • هر چند نحوه برخورد و اجرای مراسم توسط هر فردی و بر اساس تفکرات و برداشت‌های خودش می‌تونه متفاوت باشه… اما ذکر این نکته لازمه که اصولاْ کلمه دین با مذهب هم معنی‌اند و شاید منظور شما فرایض و مستحبات بوده که باید به عرض برسونم که از نظر علمای شیعه، بزرگداشت و تکریم عاشورا از واجبات فروع دین و حتی از اصول دین و مذهبه.
    تذکر: دوستی واقعی با اهل بیت و شاد بودن در شادیهایشان و اندوهگین بودن در عزایشان هم بحث امامت را در اصول شامل میشه و هم بحث امر به معروف و تولا در فروع دین.

 3. شیطنت گوگل کجا بود؟! خودتون رو فریب ندهید. واقعیت امر همین است که می بینید. مراجع ما هم قمه زنی رو رد نکرده اند. نمونه ای از نظرات اونها رو می تونید در اینجا مشاهده کنید:

 4. متاسفانه چنین تصاویری واقعی است و هیچ تلاشی در جهت فرهنگ سازی و اصلاح این امور و جلوگیری از خرافه پرستی در منابع فرهنگی صورت نمی گیرد که خود جای سوال دارد؟

 5. آخه “ایرانی” ….. کی می گه مراجع رد نکردن.؟ تازه برای سوال از اونا باید به رساله مراجعه کرد نه به یوتیوب. …
  ممنون از دوستان

  • برخی مراجع که اغلباْ آخوند درباری و ایرانی هستند برای منافع سیاسی و نمایش روشنفکری! این کارها رو رد کردند.

  • شیطنتی وجود نداره! چرا جوسازی می‌کنید و شایعه درست می‌کنید؟… تعداد جستجو و دیده شدن مطالب مهمه و درجه بندی مطالب و نمایشش در گوگل دلایلی داره که از اون جمله می‌شه به تعداد اون کلمات به کار رفته در صفحهات و یا در نام و توضیحات تصویر و یا نام صفحاتی که تصویر در اون قرار گرفته اشاره کرد.
   مطالب بیشتر رو هم گوگل کنید ‌پیدا میشه

 6. زر چیست تا که دهم …؟ سر چیست تا که نهم…؟ بر خاک پاک حسین؟!
  شما خیلی سوسولین!!!
  هرکی یه جور ابراز محبت می​کنه! خود امام زمان علیه السلام می​فرمایند آنقدر برای تو می​گریند تا اینکه خون از چشمان مبارکشان جاری شود!
  مگه خون من و تو و همه عالم قابل قیاس با قطره ای خون حضرت است که اینقدر از این کار شرم می​کنید؟!
  به بعضی مسایل نباید روشن فکرانه نگاه کرد!
  باید عاشقانه دید!
  حرف یک عاشق را فقط یک عاشق می​فهمه!
  خیلی از این صحنه​ها اصلاً فیلم و نمایش و اصطلاحاً خود نمایی نیست… مثلاً مادری که به عشق حسین علیه السلام پسرش را فدا می​کند… درست است که در نگاه هر شخص عامی کاری سنگدلانه کرده ولی اگر خوب دقت کنی در پس این کار مهر مادری را همراه با عشقی بالاتر می​بینید
  امروزه هزاران نفر به خاطر مرگ بر دیکتاتور گفتن کشته می​شوند و به زندان می​روند هزار مشکل را به جان می​خرند. اگر یک فرد عاقل از بیرون نگاه کند شاید همه این کار ها در مقابل یک قدرت زورگو بسی عبس و احمقانه بیاید اما این طور نیست… هدف بالاتری در نظر است. عشق دیگری در کار است.
  امام حسین همیشه در قلب​هاست و این نشانه این است که عاشقانش همیشه منتظر قیام منتقم روز عاشورا هستند تا نتنها خود بلکه فرزندانشان را نیز فدای پایش می​کنند.

   • بهتره در نتیجه‌گیری (در مسایل دینی و الهی) عواطفتون رو و روشنفکری‌تون رو کنار بگذارید. در این جور مسایل باید به متخصص مراجعه کنید. هرچی که دلتون میگه دلیل بر صحتش نیست! بهتره از مرجع تقلید خودتون سؤال فرمایید.

  • شما خیلی ناسوسول! قبول!
   دینت رو دوست داری یا نه؟ مذهب رو ولش کن! ببین داداش من، وقتی داری یه کاری می کنی به عواقبش هم فکر کن. وقتی نمیخوای سوسول بازی در بیاری، فکرکن که یه جمعیتی که کم هم نیستن بهت میگن دور از جون، لات و لوت! بهت میگن وحشی خشن!
   اگه اینطور باشه که هر کی یه جور عشقشو ابراز کنه و هر جوری که دلش میخواد، چطوره که یکی به عشق امام حسین، لخت بره وسط تو1خونه وایسه!؟!
   نه آقا جان! هر چیزی حساب و کتابی داره. اینکه یارو عاشق امام حسینه و قمه میزنه، یا به عشق امام حسین، نصفه شب با 4 تا بلند گو که هرکدوم سه برابر هیکلشه، اون صدای انکر الاصواتش رو ول میکنه تو هوا، اسمش عزاداری نیست. اسمش مردم ازاریه!

 7. اي كاش مي شد به عشق حسين ديگر دروغ نگفت ، مال مردم را نخورد ، ديگران را وسيله و پله ترقي خود نكرد ، بيت المال ارثيه پدري خود ندانست ، براي منافع به اسم اسلام سر اسلام را نبريد ، اين همه علم و كتل را براي ريا و شرك بر پا نكرد ، بجا ي اين همه خرج و مخارج و اصراف در نذري دادن و غيره چند جوانبيكار را سر كار برد و يا كمك خرج عروسي چند زوج فقيرشد.
  اي كاش …
  حسين براي زنده نگه داشتن اسلام ناب جدش قيام كرد ، نه براي بدعتهاي دروغين اين مردم جاهل

  • هرچیزی جای خودش رو داره و کسی جلوی دیگر کارها رو نمی‌گیره!
   بهتره فرا فکنی نکنید.
   هزاران نفر بدون ریا زیر علم و کتل می‌رفتند و شما نمی تونی همه رو با یه چوب برونی!
   اگه دلسوز دین جد بزرگوارش هستید لطفاْ حد اقل اسم حضرت رو با احترام ببرید. برادر و رفیقتون نیست که این گونه نام می‌برید… کشمش هم دم داره! حضرت امام حسین علیه السلام!!!

 8. گوگل و دیگر سایتهای بزرگ آمریکا و طرفداراش کجا بوده که نخواستن به اسلام و مخصوصا شیعه اسیب بزنن ؟!!!!
  قابل توجه رفیقی که گفت علما قمه زنی رو رد نکردن !!!
  درسته که کامل نکردن ولی قمه زدن توی ملا عام رو حرام اعلام کردن ، اینو می دونستی دوست عزیز ؟ اون هم دلیلش فقط بخاطر اینه که موجب وهن مذهب میشه و چند تا مثل گوگل که نمی دونن چی به چیه ، همینطور از آب گل آلود ماهی میگیرن که البته نمی تونن !
  صد شکر خدا را که عزا دار حسینم .

 9. ای کاش گریزی درفلسفه قیام امام حسین ([ع) وحادثه عاشورامیزدیم تاعلت این واقعه رابیشتردرک میکردیم.

 10. من به شخصه تو عمرم از نزديك قمه زني نديدم و نشنيدم كسي ديده باشه توي ايران خيلي كمتر هست خدا رو شكر ولي متاسفانه بعضي مسلموناي شيعه همين كارارو ميكنن كه بقيه مسلمونا به ما ميگن كافر.

  • بیشتر وهابی ها هستند که این نسبت رو به تشیع می دن!
   دلیلش هم اینه که می‌خوان از این موضوعات سوء استفاده کنند و اگر شما آگاهی داشته باشی هیچوقت این کلام اون‌ها رو تکرار نمی کنید.
   بهتره شبکه ماهواره اهل بیت رو ببینی تا بفهمید که چرا خود اون‌ها به خطا میرند و با این حال به ما می‌گن کافر!

 11. من به شخصه تو دورووریهای خودم یکی رو می شناسم که این کارو می کنه و خیلی هم ادعاش می شه ، فکر می کنید این آدما که شاید همه ما به جهالتشون اذعان داریم کیا هستند؟ این بنده خدایی که من می شناسم ظاهرا یه آدم معمولیه مثل بقیه آدما. اتفاقا تو همین تهران زندگی می کنه و کارمند همین ایران خودرو هم هست… خودتون دیگه قضاوت کنید…. واقعا تاسف انگیزه…..!

 12. به نظر من این اعراب بودند و هستند که چهره اسلام و حتی شیعه رو خشن و وحشتناک کردند.از زمانیکه اعراب به ایران و کشورهای حاشیه که روزی از خاک ایران بودند وارد شدند اسلام بعد از مدتی در ایران وسایر کشورهای عربی به خشونت کشیده شد.عرب ذاتا خشن است ومحمد(ص) واین امامان معصوم که عرب بودند اما از جنس آسمانها بودند و همین آنها را از دیگر اعراب و همه انسانهای کره خاکی جدا می کرد را در طول تاریخ شکنجه و آزار کرده است چون مردم عرب ذاتا طوری هستند که دیرتر رفتاری را می پذیرند ودیرتر هم آن رفتار را ترک میکنند شاهد این رفتارهای خشن هستیم اما خوشبختانه مردم سرزمین پارس به ناشایست بودن این رفتار پی بردند وامروزه کمتر این آداب و رسوم ناشایست را در ایران میبینیم.مثلا از سنتهای خشن اعراب بستن خنجر بر کمر مردان عرب که نشانه مقام بالا است.

 13. شیطنت؟
  گوگل هیچ وقت از این کارا نمیکنه و کاملا آزاد و مستقله
  لطفا اول یکمی مطالعه کنید بعد حرف بزنید.
  این به خاطر اینه که این تصاویر بازدیدکننده بالا دارند
  کلمه عاشورا فارسی را جستجو کنید وضع عادی است
  یه کم حرفه ای تر بشید
  ممنون

  • دوست عزیز فارغ از این مورد خاص، در این شکی نیست که گوگل در نمایش نتایج اعمال نظر می نماید در بعضی موارد. اصولا یک شرکت تجاری آن هم در حد و اندازه گوگل نمی تواند تماما اخلاقی رفتار نماید.

   در آینده ای نزدیک مقاله ای در این زمینه در پایگاه برسام قرار خواهد گرفت.

   البته به نظر بنده در این مورد خاص، تبلیغات ، کاربران وب را به این سمت کشانده است و طبیعتا این عکس ها بیشترین بازدید را دارند. من در موارد مذهبی جایی سراغ ندارم، گوگل رسما وارد کارزار شده باشد. البته موارد سیاسی قطعا گوگل اعمال نظر می کند.

 14. چرا گریه مردم و عزاداری های صحیح رو نشون نمیده ؟
  تعداد کدوم تو هیئات عزاداری بیشتره؟
  قمه زن یا سینه زن و گریه کن؟
  پس چرا بیشترین تصویر سرچ شده قمه زنیرو نشون میده؟
  شک نداشته باشید دنیای غرب سیاست زد اسلامی رو دارن دنبال میکنن و غیر طبیعی هم نیست که از بهترین موتور جستجو برای انتشار این سیاستشون بهره ببرن.

 15. داداش که اگه واقعا این دیدگاه رو داشته باشی نفرت از داداش گفتن به تو دارم.امام بیشتر تشنه لبیک بود تا آب اما افسوس که بجای هدفش زخم های بدنش را نشانمان دادند.توام مثه خیلی های دیگه معلومه هدف امام رو درک نکردی!!!امام شهید شد تا ماها هدایت بشیم.تا اسلام برای ما بمونه!تا ما اسلام به همه نشون بدیم!!بخدا که فقط با این کارا خونشو دارن پایمال می کنن!!من مطمئنم اگه امامم بیاد بگه این کار اشتباه اینا قبول نمی کنن!!در مورد زیارت حضرت مهدی (عج) که ازش گفته بودی به پایین بودن سطح فکریت رسیدم!چون امام منظورشون یه چیز دیگه هست!!!شایدم داری مسخره میکنی!!کاش مسخره باشه و حرفایی که زدی رو واقعا نگفته باشی.

 16. طراحی و ساخت مجسمه و نقش برجسته در آبعاد آزاد با متریالهای مختلف فلز( برنز و مس و نیکل و کرم وطلا و…) -بتن گلاسه- فایبر گلاس-پلی استر -سفال وگچ و …
  ساخت سردیس از مدل زنده و از روی عکس
  یادمان و تندیس جشنواره ها
  ساخت مولاژ و سنگهای مصنوعی
  نقش برجسته های سفال و بتن و فایبرگلاس و فلز
  ساخت قطعات خاص دکور
  ساخت نیم تنه مشاهیر و شهدا و رزمندگان و …
  ساخت مجسمه های کلاسیک و مدرن
  طراحی دکور
  طراحی و قالب گیری از مدل و مجسمهو نقش برجسته
  ساخت المان های شهری
  برای آشنائی بیشتر به آدرس زیر بروید
  http://www.mojassameh.com
  http://www.tamasbama.com

 17. “محمد(ص) واین امامان معصوم که عرب بودند اما از جنس آسمانها بودند ”
  كمي به اين جمله عاشق دربست حسين فكر كنبد بنظر شما اين گفته دقيقاً نقض كدام يك از آيه هاي قرآن است. اگر مسلمان هستيد و قرآن بلديد به قرآن مراجعه كنيد

  • لیدای عزیز
   لطفاً بیشتر توضیح دهید. منظور شما نفی آسمانی بودن ایشان است یا نفی عرب بودنشان و یا …؟

 18. خانم لیدای محترم منظور من از آسمانی بودن پاک و معصوم بودن بود.بله درسته امامان و پیامبران از جنس خود ما بودند ولی پاکی اونا الهی بود اگه شک دارید خیلی عذر میخوام کافرید.و این الهی بودن اونارو از اعراب دیگه جدا میکرد.

 19. آقایون قمه زدن رو فیلم سینمایی کردن واقعا که……….
  اگه قمه زدن کار رعب آوری و نادرست …….خواهشا به کسایی که فکر نکنم
  در آیات قرآن تاملی کرده باشن بگم که ::می دانند حکم کسی که دزدی بکنه
  چیه!!!!!!!!!!!معلومه خداوند در آیاتی که نازل کرده اینکه دست آن (ابتدا انگشتان آن رو قطع بکنن وبعد اگر دوباره انجام داد دست آن رو قطع بکنن)واقعا اینکار از نظر روانی رعب آور نیست معلومه که هست تا دیگه حتی فکر دزدی به سر سارقان خطور نکنه(وقعا می توانید بگیدحکمی که خداوند گفته نادرست(البته که نه)) حالا هر بنی شیطانی که بخواد این حکم رو نادرست ودور از عقل بشر فرز کنه کور خونده حکم من یا شما نیست حکم خداوند وبس(نه آمریکا میتونه حرام کنه نه اروپا) حالا یکسی درایم به خاطر عشق به امام حسین یه چند قطرخون از خودش خارج بشه رعب آوره واقعا که
  آقا نمی تونی اینکارو بکنی آقا به احترام امام حسین همین قطرات خون(که می گی رعب آوره) رو به بیمارستان اهدا کن(خون بده به بیماران نیازمند)اینکار که دیگه بهتره ولی قبول دارم آن جاهلای آمریکایی واوپایی که شاید آدم بشن(لعلهم یققون)
  رعب آوره (فقط داشته باشین یه عاشق برای معشوقش هرکاری می کنه مگه اینطوری نیست یا در حد کلامه(به قولی چاپلوسی و دروغ)قمه زنان یکم می خوان عاشق شدن رو نشون عشق واقعی همینه نه شهوت پرستی و امثال آن که در حد کلامه دروغه مگه فدا کردن وایثاریعنی چیه )

  یاد آن شهیدان خیر باد…………………………………………

 20. انسان مومن هرکاری رابرای رضای خداانجام میده وهرکاری که باعقل سازگار نیست موجب رضای خدا نیست
  قمه زنی نه تنها حرام بلکه کاری بسیار زشت وزننده است که موجب زشت شدن مسلمونها بخصوص شیعیان میشه وباعث دوری افکار سالم از تشیع میگردد.
  امام حسین راضی نیست که انسان به خود آزار برساند حتی سینه زدن هم باید درحدی باشد که سینه درد نیاد.منظورازسینه زدن تکان دادن خودوبه خود آوردن است نه آزاررساندن.
  اگرکتاب تشیع صفوی….ازدکترعلی شریعتی رابخوانیم میفهمیم هدف اززنجیر یا قمه زدن چیست….بیائید ازروی عقل ودرک وایمان حسین (ع)راصدا بزنیم

  • میزان عقل ما چیست؟ وقتی معیار رضایت خدا رو عقل تعریف می‌کنی باید قبلش به عقل سلیم رسیده باشی… عقلی بی تعصب و خالی از نظرات روشنفکرانه دکتر شریعتی و امثال اون!
   بهتره توی جو قرار بگیری و میزان علاقه ها و جان فدایی میردم رو برای امام حسین علیه السلام درک کنی و بعد نگاهی هم داشته باشی به نظر عالمانه علمایی که مستقیماً طبق احکام و روایات فتوا میدن…نه از روی هوا و هوس های سیاسی و شرایط روز!!! پس از دور گود نظر عالم مآبانه ندید لطفاً.

 21. منظوراین است که پادشاهان صفوی برای بالا بردن سطح دفاعی خویش درمقابل اجانب (دولت عثمانی)از احساسات مذهبی مردم سوءاستفاده نموده بگونه ای که با قمه زدن وسینه وزنجیراختلافات مذهبی راکینه ای کرده وبذرخصومت وعنادرا دردل ما مسلمین بکارند.(کاری که امروزه وهابیون عربستانی میکنند)تاجایی که حتی اختلاف بین تشیع وتسنن به اندازهای ریشه دار شد که ایرانیان در نامگذاری ازاسامی بزرگانی که بین مسلمین مشترک بود خودداری کردند
  بااین اختلاف بین تشیع وتسنن تنها کسی که نفع برد حکومت صفوی وکسانی که متضرر شدندمسلمین بودند

 22. من موندم کدوم مرجع قمه زنی و امثال ان را نهی نکرده است . رک و پوست کنده این کار نهی می شود . حال عده ای یا احمق تمام عیار هستند یا دنبال مسایل دیگه هستند که ابروی اسلام را می برند . در شیطنت گوگل اصلا شک نکنید که اون بابا نمی یاد بی خودی خدمات رایگان ارایه کند و مطمئنا تنها از تبلیغات انلاین نمی تواند اینقدر سریع گسترش پیدا کند .
  مثلا یوتیوب سرود ملی ایران ، اسراییل و عربستان را در کنار هم قرار داده است . کدام عقل سلیم این ترتیب را توجیه می کند . فلسطین ، سوریه ، ترکیه و ونزوئلا و … نبود که این سه باید با هم باشند ؟!

 23. حسین(علیه السلام) بیشتر از اب تشنه لبیک بود افسوس که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی ابی نامیدند دکتر شریعتی

 24. جدا به عزاداران بخاطر این امر تبریک می گویم اخه عاقلها اگر این کار شما برای دینه که مجتهدین این کار را رد کردنند اگر برای امام حسینه امامهای بعد امام شهید کی از مسلمانها چنین کاری را خواستند خلاصه امر این کارها نه به دین ربطی داره نه به عاشورا این ادا فقط وفقط برای خودنماییه وبس این کار نمونه ای از حدیث پیامبره که می گویید در زمان ظهور جهل جهان را فرا می گیرد و اسلام انقدر منحرف می شود که زمانی که مهدی ظهور می کند اسلام محمدی همچو دینی تازه به نظر مردم می رسد

 25. هو االجمیل
  خطاب به کسانی که انتقاد از قمه زنی میکنند
  متاسفانه این اشخاص اصلا از قمه زنی چیزی نمیدونند و فقط به ظاهر قضیه نگاه میکنند در صورتی که ما قمه زنان 1000تا دلیل منتطقی داریم قمه زنی از دیدگاه عاشورا بسیار موثر و ثواب داره و ……………………که در این قلم فزصایی کوتاه نمیشه بیان کرد (یا ام المصائب)

 26. گريه و عزادار بودن براي امام حسين لذت بخش است
  گريه براي امام و يارانش ارامبخش است
  عزاداري همه قبول باشد مارا هم دعا كنيد

 27. به نظرم به شهادت رسیدن حسین رسیدن عاشق به معشوق پس نباید بزنیم تو سر کله خودمون و به نظر شخصیم بعضی از پارامترهای دین بسته به زمان و جامعه تغییر کنه
  می بینید که دین بیشتر تو عربستان جواب میده تا ایران
  باید و نبایدها بیشترموجب طفره رفتن در انسان و و یه جوری از زیربار دررفتن مثل پول سودی رو حلال کردن
  ولی اگه یه رفتار اجتماعی سالم مثل فحش ندادن دروغ نگفتن رو به صورت فرهنگ داشته باشیم تو خودمون و از اون لذت ببریم زیباست نه از ترس جهنم

 28. منم اصلا از این کار خوشم نمیاد اما متاسفانه اشتباهی هستش که خیلی ها مرتکبش میشن یکیشونم بابای من البته نه به اون شدت تو عکس. اینم بگم من خودم ندیدم فقط آثارشو دیدم.

 29. سلام
  هر کسی امام حسین رو دوست داره باید حسینی زندگی کنه
  چرا اینقدر ما ایرانیها در بعضی موارد خرافاتی هستیم
  اخه کجای دین ما گفته قمه زنی کنید؟؟؟

  بیشتر این ادمها که قمه زنی میکنن و ادعای دوست داشتن امام حسین رو میکنن
  بعد تاسوعا و عاشورا میرن سراغ گناه و هزار جور کثافت کاری دیگه

  اگه حسینی هستید حسینی زندگی کنید
  دست یه یتیم رو بگیرید به کسانی که نیازمند هستند کمک کنید

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید