با اضافه شدن سه كشور اسپانيا، بحرين و ازبكستان، تعداد كشورهاي طرف قرارداد رومينگ بين‌الملل سيم كارت‌هاي اعتباري ايرانسل به 31 كشور و 44 اپراتور رسيد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ابستنا، با اضافه شدن 10 كشور، امکان استفاده از سرويس رومينگ بين‌الملل براي مشترکان سيم‌کارت‌هاي دايمي ايرانسل در 188 اپراتور و 108 كشور جهان فراهم شده است.

از سوي ديگر و براي اولين بار در ايران، امكان استفاده از اينترنت روي تلفن همراه (GPRS) در 49 اپراتور و 36 كشور جهان براي مشتركين سيم‌كارت‌هاي دائمي و اعتباري ايرانسل ممكن مي‌باشد.

براساس اين گزارش، در حال حاضر امكان استفاده از سيم‌كارت‌هاي اعتباري ايرانسل در كشورهاي عراق (2اپراتور)، عربستان سعودي (3اپراتور)، تركيه (2اپراتور)، امارات متحده عربي (2اپراتور)، سوريه، قبرس، افغانستان (2اپراتور)، بلژيك، آذربايجان (3اپراتور)، يمن، سودان، قطر، مالزي، اوگاندا، تاجيكستان، فرانسه، قزاقستان (2اپراتور)، كويت، عمان (2اپراتور)، تايلند (2اپراتور)، انگلستان (2اپراتور)، نيجريه، تركمنستان، آفريقاي جنوبي، ارمنستان (2اپراتور)، ليختن اشتاين، دانمارك، سوئيس، اسپانيا، بحرين و ازبكستان فراهم شده و مشتركان سيم‌كارت‌هاي اعتباري ايرانسل در هنگام سفر به اين كشورها و تنها با شماره‌گيري كد دستوري #1*111* از خط خود، مي‌توانند از خدمات رومينگ اعتباري ايرانسل استفاده كنند.

مشترکان سيم‌کارت‌هاي اعتباري ايرانسل براي استفاده از سرويس رومينگ بين‌الملل بايد ثبت نام سيم‌کارت خود را تکميل و مدارک خود را به ايرانسل ارسال کرده باشند و همچنين از داشتن اعتبار کافي در سيم‌کارت خود و يا به همراه داشتن کارت شارژ کافي اطمينان حاصل کنند.

اين دسته از مشتركان مي‌توانند علاوه بر خريد کارت شارژ، از سرويس‌هاي پيشرفته شارژ ايرانسل از جمله شارژ اينترنتي، شارژ الکترونيکي (e-charge) و شارژ خط به خط (p2p) در زماني که در خارج از ايران هستند، استفاده کنند، ضمن آنکه مشترکان براي استفاده از دو روش آخر، يعني شارژ الکترونيکي و خط به خط مي‌توانند از نزديکان خود در داخل ايران نيز کمک بگيرند.

اطلاعات بيشتر درخصوص سرويس رومينگ بين‌الملل ايرانسل، در وب سايت رسمي اين شركت به نشاني www.Irancell.ir قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید