آن روزهایی که گوشی محبوبتان بر زمین می‌ افتاد و شما را با ترک‌ ها یا خراش‌ های ناجور صفحه نمایش‌ اش غصه‌ دار می‌کرد، تا جایی که به تعمیر صفحه لمسی گوشی فکر می کردید، دیگر به سر خواهد آمد!

چرا که محققان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید، توانسته‌اند پلیمیر جدیدی بسازند که توانایی ترمیم ترک‌ های روی خود را دارد. این پلیمر جدید در گوشی ها هم استفاده می شود که توانایی ترمیم صفحه نمایش خود را دارند.

به زودی گوشی‌ ها خراش‌ های صفحه نمایش خود را ترمیم خواهند کرد!
به زودی گوشی‌ ها خراش‌ های صفحه نمایش خود را ترمیم خواهند کرد!

این ماده جدید توانایی کشسانی قابل توجهی دارد و آن را می‌ توان تا ۵۰ برابر اندازه اصلی کشید، بدون اینکه پاره شود. به علاوه وقتی روی سطح آن ترکی ایجاد شود دیگر نیازی به تعمیر صفحه لمسی گوشی ندارد، زیرا می‌تواند ظرف ۲۴ ساعت خودش را ترمیم کند.

البته ساخت گوشی با توانایی ترمیم صفحه نمایش چیز تازه‌ای نیست، مثل ال جی G Flex هم همین ویژگی را داشت.

اما حالا محققان، می‌خواهند این ویژگی را تکمیل کنند. به علاوه پلمیر کشف شده توسط آنها رسانا هم هست و یک ویژگی دیگر آن این است که در شرایط با رطوبت بالا هم کارکردش مختل نمی‌ شود و برخلاف مواد خود ترمیم قبلی، در این شرایط هم می‌تواند کار کند.

به زودی گوشی‌ ها خراش‌ های صفحه نمایش خود را ترمیم خواهند کرد!
به زودی گوشی‌ ها خراش‌ های صفحه نمایش خود را ترمیم خواهند کرد!

از این ماده در ساخت باتری‌ های گوشی‌ ها هم می‌ توان استفاده کرد.

برآورد می‌ شود که ظرف ۳ سال، بعد از برطرف کردن مشکلات و بررسی‌ های بیشتر، استفاده از این ماده تازه در گوشی‌ های شروع شود.

چائو وانگ، یکی از پژوهشگران این پروژه می‌ گوید که کارکتر ولورین در کامیک بوک‌ های مارول و سری فیلم‌ های مردان ایکس، شخصیت مورد علاقه بود، نه به خاطر توانایی او در نجات دنیا، بلکه به خاطر توانایی او در ترمیم بدن خودش. حالا این شخصیت تخیلی مورد علاقه او در جوانی، ایده‌ای برای ساخت یک ماده انقلابی شده است.

بیشتر بدانید:   نمایشگر ضدخش سامسونگ در راه است!

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.