کاربران مسلمان اینترنت تلاش می‌کنند شرکت گوگل را متقاعد کنند صفحه نخست خود را به مناسبت ماه رمضان به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تقویم اسلامی تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حدود 320 هزار کاربر از تغییر صفحه اول گوگل به مناسبت رمضان حمایت و امضا جمع کرده اند. گروه مدیریت این ابتکار عمل در شبکه های اجتماعی اعلام کرده است می تواند تعداد این امضاها را به 10 میلیون برساند.

گوگل در پاسخ به این تلاشها اعلام کرده است صفحه نخست خود را در ماه رمضان با استفاده از تصاویر نجیب محفوظ نویسنده و متفکر مصری تغییر می دهد.

درحالی که شرکت گوگل لوگوی صفحه اول خود را به درخواست کاربران عادی تغییر نمی دهد، کارمندان گوگل نیز خواسته اند این روز مهم دینی را نادیده نگیرد.

گوگل برای نخستین بار در سال 1998 در جشنواره مرد درحال سوختن اقدام به تغییر لوگوی خود کرد تا کاربران را از غیبت خود مطلع کند. پس از آن در سال 2000 به مناسب روز باستیل لوگوی خود را تغییر داد و این تغییر لوگو به صورتی بود که اگر کاربر روی لوگوی جدید در طول آن روز خاص کلیک می کرد با نتایج جستجوی گوگل درباره همان موضوع رو به رو می شد.

از آن زمان تا کنون گوگل لوگوی خود را برای زادروز هنرمندان و دانشمندان مختلفی چون اندی وارهول، آلبرت انیشتین، لئوناردو داوینچی، لوئیس بریل، پرسیوال لوول، ادوارد مونک، نیکولا تسلا، مایکل جکسون، آکیرا کروساوا، ساموئل مورس، گاندی و بسیاری دیگر تغییر داده است.

جدا از زادروز افراد، گوگل صفحه اول خود را به مناسبتهای مختلفی نیز تغییر می دهد که در آن میان می توان به بازیهای المپیک، جام جهانی فوتبال اشاره کرد و همچنین در جریان فجایعی که جان افراد بسیاری در آن از دست می رود این صفحه سیاه و سفید می شود.

بیشتر بدانید:   فروش روزانه 160 هزار گوشی آندروییدی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.