دو دانشمند کانادایی در دانشگاه Simon Fraser به تازگی موفق به ساخت گوشی تلفن همراه رباتیکی شده اند که می تواند راه برود، برقصد و احساسات انسانی از خود بروز دهد .
به گزارش ICTPRESS به نقل از ” گیزمگ”،  این دانشمند نخست از فناوری تلفن همراه برای تولید این روبات موسوم به “کالی ” استفاده کرده اند که نتیجه آن روباتی است که تنها 16 سانتی متر است راه می رود می رقصد و حالت های انسانی را تقلید می کند .

او همچنین به کاربران تلفن همراه این فرصت را می دهد که با افرادی که در حال مکالمه هستند ارتباط چشمی الکترونیکی  برقرار کند  . این محققان از فناوری هایی همچون شبکه وایرلس ارسال پیام متنی ، و دیگر فناوری های تقابلی برای ساختن یک روبات تلفن همراه دیگر موسوم به کالو استفاده کرده اند . کالو 32 سانتی متر است و از خواهر بزرگتر خود اندکی احساساتی تر است و احساسات انسانی بیشتری از خود بروز می دهد .

زمانی که طرفین یک مکالمه از این روبات ها داشته باشند زمانی که یک کاربر روبات خود را حین مکالمه جا به جا کند روبات دیگر در طرف دیگر جا به جا می شودو به همین ترتیب زمانی که یکی از کاربران تغییر مثلا از به هم خوردن یک رابطه عاطفی ناراحت باشد روباتش با شانه های آویزان شروع به تکان دادن دیوانه وار دستهایش می کند که این حالت به روبات دیگری که در آن طرف ارتباط تلفنی است نیز منتقل می شود .

بنابرگفته سازندگان ،این روبات ها وسیله ای برای انتقال و به اشتراک گذاری احساسات در هنگام برقراری ارتباط تلفنی و مکالمه ای هستند .

بیشتر بدانید:   فايرفاکس ۴ به بازار می‌آيد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.