چگونه گوشی همراه را به یک بمب انتحاری تبدیل کنیم؟


بمب! در این دوره و زمانه کار سختی به نظر نمی رسد! تنها کافی است یک کار انجام دهید و بوم، شخص موردنظرتان یا هیچ اتفاقی برایش نمی افتد و یا ممکن است آسیب شدیدی ببیند (مورد دوم شایع تر است). می پرسید چگونه؟ این کار، چندان هم دشوار نیست و از سن ۳ سال تا ۱۵۹ سال امکان انجام این کار را دارند. پس حتی اگر به مبحث آن علاقه ای ندارید، برای دفع ضرر آن، در ادامه همراه ما باشید!

چگونه گوشی همراه را به یک بمب انتحاری تبدیل کنیم؟

گوشی همراه

اخیرا یک شوخی جدید سراسر اینترنت را پر کرده و شاید تا حتی چند ساعت دیگر به این جا نیز نفوذ کند، شوخی بسیار خطرناکی که شاید راه حلی برای رفع آن وجود ندارد. یکی از شایع ترین آن ها سایت C rashSafar i.com است، که اصلا سعی به ورود به آن پیدا نکنید مگر این که از یک رایانه استفاده کنید (که البته ممکن است به زودی باگ پی سی و مک نیز یافت شود – علت اسپیس زدن بین اول و آخر نیز کاهش ریسک ورود به آن می باشد). این یک شوخی احمقانه است؛

در حقیقت، این سایت از یک کد جاوا اسکریپت کمک می گیرد تا تاریخچه HTML5 را در یک حلقه بی نهایت بازخوانی کند (به نحوی ساده تر از او می خواهد یک فرآیند قابل دسترس توسط مرورگر را بار ها و بار ها انجام دهد) تا جایی که Ram یا Memory شما با مشکل کمبود فضا برای محاسبه مواجه شده و در نهایت می شود آنچه که نباید بشود!

در آیفون و آیپد، مشاهده سایت تلفن همراه شما را مجبور به ریبوت پس از ۲۰ ثانیه می کند. در تلفن های اندرویدی، سایت با استفاده از یک خزش موجب داغ شدن بیش از حد تلفن همراه می شود تا هنگامی که برنامه متصل به آن سایت کاملا بسته شود.

گوشی همراه

در رایانه هایی با مرورگر Safari، سایت موجب با مشکل مواجه شدن یا Crash شدن آن می گردد. درست مانند هر مرورگر دیگری این سایت موجب کندی رایانه شده و تا هنگامی که تب یا مرورگر بسته نشود، همچنان این مشکل وجود خواهد داشت.

خوشبختانه خبر خوب اینجاست که این صدمه با وجود چنین مشکلاتی کاملا قابل رفع است و مشکل جدی برای شما ایجاد نخواهد کرد. اما این اتفاق در صورت عدم پیشگیری مثلا عدم حضور در اتاق می تواند با سیکل های متعدد و خطرناک موجب داغ شدن بیش از حد CPU و Ram تلفن همراه شده و حتی موجب انفجار و آتش سوزی شود، اینجاست که لقب بمب انتحاری به آن داده شده است.

اما تا این لحظه که گزارشی از وجود چنین اتفاقی اعلام نشده است… امیدواریم که در آینده نیز اعلام نشود.

راه پیشگیری

راه پیشگیری تنها یک چیز است؛ از جایی که هیچ شخص یا سایتی این شوخی احمقانه را با نام اصلی سایت به شما ارائه نمی کند، مسلما از URL Shortener ها یا کوتاه کننده های لینک استفاده خواهد شد، تنها کاری که برای مقابله با آن می توانید انجام دهید، تنها باز کردن لینک هایی است که به ارسال کننده و سایت موردنظر اطمینان داشته باشید.

امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید

در دیدگاه ها می توانید از اتفاقات جالب و بعضا تلخی بگویید که از شوخی های دیجیتالی برای شما اتفاق افتاده است، لطفا این انرژی ها را از ما و دیگر دوستان تان دریغ نکنید!

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: MakeUseOf