شرکت سامسونگ، يك اطلاعيه هشداري در سايت شرکت خود منتشر کرد مبني بر اين‌که تماشاي تصاوير سه‌بعدي در تلويزيون، ممکن است سلامتي کودکان و نوجوانان، را به‌خطر بيندازد. اين شرکت، زنان باردار و افراد مسن را نيز از تماشاي تصاوير سه‌بعدي منع کرده است. سامسونگ، همچنين اعلام کرد استفاده از عينک‌هاي سه‌بعدي به‌ هر منظوري به‌جز تماشاي تلويزيون‌هاي سه‌بعدي ممکن است آسيب‌هاي فيزيکي وارد کرده و قدرت ديد را کاهش دهد.

واکنش‌هاي منفي 3DTV، به‌ويژه براي کودکان و افراد مسن، غيرعادي نيست. بسياري از علاقه‌مندان به‌ سينما بعد از تماشاي فيلم‌هاي سه‌بعدي مثل آواتار و هيولاها عليه بيگانگان احساس سرگيجه، سستي و سردرد را گزارش کرده‌اند.

به گزارش مجله کلیک، يک چشم‌پزشک افزود: «مشکل اينجاست که تصاوير سه‌بعدي، يک شرايط کاملا غيرطبيعي را فراهم و چشم را مجبور به‌کار بسيار اضافي مي‌کنند. براي بسياري از افراد به‌خصوص کودکان، درد چشم، سردرد و سرگيجه از عوارض تماشاي اين‌گونه تصاويرند.»

طرف توجه اين اخطار، بيشتر والدين کودکان هستند، زيرا بيشتر فيلم‌هاي سه‌بعدي که امسال قرار است عرضه شوند براي سنين کودکان و نوجوانان ساخته شده‌اند.

بیشتر بدانید:   تبلت نوآورانه Samsung BEND !

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.