سخنگوي كميسيون صنايع و معدن گفت: طبق گزارش وزير ارتباطات با تلاش‌هاي صورت گرفته در اين وزارتخانه سيم كارت‌هاي اپراتور سوم تا پايان سال جاري توزيع خواهد شد.

علي‌اصغر يوسف‌نژاد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در جلسه روز سه شنبه كميسيون صنايع و معادن وزير ارتباطات توضيحاتي در خصوص اپراتور اول و دوم ارائه داد.

وي با اشاره به وجود 53 ميليون مشترك اپراتور اول و دوم، افزود: سهام‌داران اپراتور حدود 30 ميليون نفر هستند بنابراين اقداماتي در رابطه با اپراتور سوم نيز صورت گرفته است.

سخنگوي كميسيون صنايع و معادن گفت: اپراتور سوم با شرط ترك تشريفات مناقصه و رعايت قانون واگذار شده است و ‌صدور پروانه اپراتور سوم فرصت يك توفيق بوده كه مجلس و دولت بايد كمك كنند تا اپراتور سوم جنبه اجرايي پيدا كند، زيرا راه‌اندازي اپراتور سوم موجب ايجاد فضاي رقابت و افزايش كيفيت در كشور مي‌شود.

يوسف‌نژاد تصريح كرد: درآمدهاي دولت از طريق اپراتور سوم احتمالا بيشتر از مزايده مي‌شود كه پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته حاكي از اين است كه دولت در طول 15 سال بيش از 11 هزار ميليارد تومان درآمد از اين محل كسب كند.

وي اظهار داشت: اپراتور سوم نسل سوم ارتباطات است كه با استفاده از محيط چند رسانه‌اي كيفيت را براي مصرف كننده ايجاد مي‌كند.

سخنگوي كميسيون صنايع و معادن مجلس در خصوص زمان راه‌اندازي سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم يادآور شد: سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم بايد تا پايان سال 90 تحويل داده مي‌شد اما با تلاش‌هاي صورت گرفته تا پايان سال‌ جاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم توزيع مي‌شود.

به گفته يوسف‌نژاد در تعهداتي كه صورت گرفته پيمانكار موظف به اجراي صحيح قانون شده است كه اين كار منجر به بومي شدن تكنولوژي و افزايش توليدات و افزايش كيفيت آن مي‌شود.

بیشتر بدانید:   تعرفه، پيش‌شماره و نحوه واگذاري اپراتور سوم

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.