بنیاد موزیلا توزیع نسخه 64 بیتی مرورگر فایرفاکس برای ویندوز را آغاز کرد.

به گزارش فارس به نقل از پی سی پرو، این اولین تلاش های بنیاد موزیلا برای عرضه نسخه 64 بیتی مرورگر فایرفاکس است. این نسخه از سرعت و کارآیی بیشتری در مقایسه با نسخه های 64 بیتی برخوردار بوده و بر روی ویندوز 7 نسخه 64 بیتی قابل نصب خواهد بود.

با طراحی این مرورگر، محدودیت حافظه 4 گیگابایتی که مربوط به نسخه های 32 بیتی این مرورگر است برطرف شده و احتمال نقص فنی و از کار افتادن ناگهانی مرورگر به حداقل می رسد.

در حال حاضر نسخه 64 بیتی فایرفاکس تنها در اختیار برنامه نویسان و کارشناسان حرفه ای قرار گرفته است. طراحان این مرورگر می گویند نسخه یاد شده هنوز برای استفاده عموم آماده نیست و ممکن است مشکلاتی به وجود آید.

یکی از مشکلات مهم در زمینه عرضه مرورگرهای 64 بیتی عدم عرضه نسخه های 64 بیتی برخی برنامه های ضروری برای استفاده در محیط مرورگرها است که در این زمینه می توان به نرم افزار فلش اشاره کرد این نرم افزار برای نمایش محتوای چندرسانه ای در محیط وب به کار می رود.

علاوه بر این بسیاری از افزونه های فایرفاکس تنها در نسخه 32 بیتی این مرورگر عمل می کنند. پیش از این نسخه 64 بیتی مرورگرهای Internet Explorer 8 و مرورگرهای کروم و سفری طراحی و عرضه شده بود.

بیشتر بدانید:   هشدار به کاربران در رابطه با نقص امنیتی مرورگر فایرفاکس

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.