سونی به دلیل تقاضای اندک به فروش محصول XEL-1 خود که نخستین تلویزیون OLED عرضه شده به بازار بود، در ژاپن پایان می‌دهد.

توقف فروش تلویزیون OLED سونی

سونی

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، سونی تنها پس از دو سال از زمان عرضه شدن این تلویزیون ۱۱ اینچی که نخستین محصول تلویزیون دیود نوری ارگانیکی یا OLED بود، اعلام کرد که تولید تلویزیون‌هایی را که از این فن‌آوری استفاده می‌کنند متوقف کرده اما قصد دارد به فروش این تلویزیون‌ها در بازارهای خارج از این کشور ادامه دهد.

نمایشگرهای OLED از ارگانیک یا ترکیبات کربن داری که نور منتشر می‌کنند استفاده کرده و تصاویر واضحی تولید می‌کنند و به منبع نور پس زمینه نیاز ندارند به همین دلیل باریک‌تر و از نظر مصرف انرژی نسبت به LCD ها که نوع متداول‌تر از تلویزیون‌های مسطح‌اند، مقرون به صرفه‌ترند اما قیمت بالا مانع تولید انبوه این فن‌آوری در بازاری شده که تحت اختیار نمایشگرهای LCD ارزان‌تر است.

سونی که در بازار موسیقی قابل حمل از اپل و در بازی‌های ویدیویی از نینتندو عقب افتاده، قصد دارد در این فن‌آوری پیشتاز باشد و این محصول را در دستیابی به شهرتش به‌عنوان یک نوآور مهم و حیاتی می‌داند.

سونی فاش نکرده چه تعداد دستگاه از تلویزیون‌های OLED را به فروش رسانده اما طبق برآورد DisplaySearch، حدود دو هزار دستگاه از تلویزیون OLED سونی در سال ۲۰۰۹ در سراسر جهان به فروش رفته است.

بیشتر بدانید:   تلویزیون SONY با طنازی به اروپا رفت!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید