بروزرسانی:

در خبرها آمد که بعد از تصادف عجیب و غریب خودرو شرکت Uber که برای پروژه خودرو بدون راننده از شرکت Volvo به عنوان همکار استفاده کرده بود، سریعا اعلام کرد تا مشخص شدن دلایل حتمی تصادف رخ داده، پروژه در Arizona و Pittsburgh خواهد شد. این خبر بلافاصله بروز شد و اوبر اعلام کرد مشکل برطرف شده و پروژه در این دو منطقه مجددا از سر گرفته خواهد شد.

اصل خبر:

پس از انتشار وسیع خبر تصاوف و چپ کردن خودرو بدون راننده Uber در آریزونا، مدیران این شرکت از توقف کامل مراحل بررسی و تست خودرو بدون سرنشین اوبر خبر دادند.

توقف تست های پروژه خودرو بدون سرنشین Uber

شرکت اوبر که مدت ها بر استفاده از خودروهای بدون راننده در ناوگان حمل و نقل خود تاکید داشت، دیروز متوجه انتشار اخباری مبنی بر تصاوف یکی از خودروهای خود در آریزونا بود که بازتاب بسیار وسیعی داشت. به همین دلیل بصورت رسمی اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی پروژه خودرو بدون راننده این شرکت در Arizona و Pittsburgh و  Pennsylvania به حالت تعلیق در آمده است.

توقف کامل پروژه خودرو بدون راننده Uber بعد از تصادف عجیب در آریزونا
توقف کامل پروژه خودرو بدون راننده Uber بعد از تصادف عجیب در آریزونا

کسی در تصادف صدمه ندید

خودرو Volvo که در این تصادف شرکت داشته در زمان تصادف در حالت بدون راننده قرار داشته است ولی هیچگونه صدمه ای به سرنشینان این خودرو وارد نشده است.

خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که مقصر این اتفاق به احتمال زیاد Uber نبود و بی احتیاطی های راننده خودرو دیگر باعث این شده است. با این حال تا دریافت پاسخ برای برخی پرسش ها باید صبر کرد تا بررسی های Uber به اتمام برسد.

بیشتر بدانید:   باز کردن درب اتومبیل با آینه هوشمند

راه حل ها پرسش هایی که باید Uber پاسخ دهد

هرچند این موضوع می تواند جنبه هایی غیر از موضوعات مرتبط با تکنولوژی خودرو بدون سرنشین داشته باشد، باید دید که این خودروها واقعا در زمان خطر می توانند بهترین و موثرترین تصمیم را گرفته و اعمال کنند؟ آیا واقعا راهی برای فرار از این اتفاق برای هوش مصنوعی بکار رفته در آن نبود؟ و هزاران سوال دیگر که باید پاسخی برای آن داشته باشد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید