شركت مطالعاتي و تحقيقاتي iSuppli اعلام كرد كه iPad اپل و رايانه‌هاي لوحي مشابهي كه در بازار فروخته مي‌شوند، به عنوان طراحي نسل جديد رايانه‌هاي شخصي از جانب توليدكنندگان بزرگ رايانه پذيرفته نخواهند شد.

به گزارش فارس، اين رايانه‌ها به طور پايه‌اي نحوه قرار گرفتن فناوري‌ها و خدمات در كنار يكديگر را تغيير مي‌دهند و كاربر را مجبور مي‌كنند تا به صورت متفاوت با رايانه ارتباط برقرار كنند.

به گفته “درِك ليدو ” مدير مركز iSuppli، رايانه لوحي iPad از طراحي ثابت و پذيرفته شده در حوزه رايانه‌هاي شخصي پيروي نمي‌كند، زيرا رابط كاربري متفاوت در اين رايانه حرف اول را مي‌زند.

وي در اين خصوص توضيح داد: طراحي اين رايانه لوحي توسط شركت اپل بر نمايشگر، صفحه لمسي و عمر باتري تاكيد دارد. اين طراحي باعث مي‌شود كه كاربر در مواجه با رايانه شخصي، در زمينه كارآمدي و تجربه شخصي احساس واحدي داشته باشد.

مدير مركز تحقيقاتي iSuppli بر اين باور است كه شركت اپل در جريان طراحي iPad تاكيد چنداني بر تراشه‌هاي داخلي به كار رفته نداشته است.

“جن هوسان هوانگ ” مديرعامل شركت انويديا نيز در گفت‌وگويي مجزا اعلام كرد كه رايانه‌هاي لوحي بخش متفاوتي در دنياي رايانه‌هاي شخصي محسوب مي‌شوند.

به عقيده وي، لپ‌تاپ‌ها براي دهه گذشته تمامي سيستم‌هاي الكترونيكي مورد نياز كاربر را شامل مي‌شدند و صفحه‌كليد سخت‌افزاري استاندارد و كامل را در اختيار او مي‌گذاشتند. حال آنكه رايانه‌هاي لوحي مانند iPad فاقد اين قابليت‌ها هستند.

ليدو گفت: در حال حاضر تمام سيستم‌هاي الكترونيكي به كار رفته در رايانه‌هاي لوحي در پشت نمايشگر آن‌ها مخفي مي‌شوند. بر اين اساس نمي‌توان خيلي منتظر نوآوري در اين زمينه بود.

بیشتر بدانید:   راهکارهای خارق العاده استیو جابز را بشناسید!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.