شرکت تایوانی Foxconn (فاکسکان) که بیشتر در خاک چین فعالیت دارد، به لطف ساخت آیفون ‎های اپل در سال ‎های اخیر توانسته است به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان تبدیل شود. این کمپانی توانست در تولید آیفون با استفاده از ربات ها نیروی انسانی خود را به نصف برساند. حالا هم در رابطه با این موضوع تصمیم جدیدی گرفته است.

شرکت تولیدکننده آیفون قصد ساخت کارخانه های تمام اتوماتیک را دارد

این شرکت به تازگی اعلام کرده است که قصد ساخت کارخانه‎ های تمام اتوماتیک را دارد تا بتواند آن‎ ها را با کارگران چینی خود جایگزین کند. این شرکت از سال ۲۰۱۴ تاکنون توانسته است ۴۰ هزار روبات را در خط تولید خود به کار بگیرد و از زمان عرضه آیفون ۶ تا به امروز توانسته تعداد کارگران خود را نصف کند.

در فاز اول از این روبات‎ ها در کارهای خطرناک یا نامطلوب استفاده می‎ شود و سپس جایگزین کارگران در خط تولید خواهند شد. در آخرین فاز تمامی کارخانه توسط روبات ‎ها اداره خواهد شد و از نیروی انسانی تنها برای نظارت و بازرسی محصولات استفاده می‎ شود.

در حال حاضر ۱۰ خط تولید این شرکت در فاز تمام اتوماتیک هستند. به نظر می‎ رسد با ایجاد چنین کارخانه ‎هایی هزینه تولید محصولات اپل کاهش بیابد و انتقال آن‎ ها به خاک آمریکا سخت ‎تر از قبل شود.

منبع: Slashgear

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید