در حالي كه به نظر مي‌رسد توليد گوشي تلفن همراه در كشور تقريباً منتفي شده است، يك مقام مسئول در وزارت صنايع از رايزني با چند برند معروف جهاني براي توليد اختصاصي مدل‌هايي از گوشي موبايل در ايران خبر داد.

اين مقام مسئول در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به اهميت نقش صنعت در سال جاري، موضوع رشد توليدات داخلي با جديت پيگيري مي‌شود و در اين راستا بحث توليد گوشي تلفن همراه نيز از طريق مشاركت با برندهاي معتبر جهاني در دستور كار قرار دارد.

وي افزود: در صورت توافق با طرف‌هاي خارجي، نمونه مورد نظر طراحي و به طور اختصاصي در ايران توليد خواهد شد. وي با بيان اينكه تعرفه واردات گوشي تلفن همراه طي سال جاري تغييري نخواهد داشت، تصريح كرد: در حال حاضر حدود 95 درصد گوشي‌هاي مورد نياز بازار داخلي از طريق قاچاق تأمين و اين نوع گوشي‌ها حدود 20 تا 30 درصد ارزان‌تر از قيمت توليد گوشي در داخل تمام مي‌شود.

اين مقام مسئول ادامه داد: به همين دليل قصد داريم براي توليد گوشي‌هايي اقدام كنيم كه امكان قاچاق به كشور نداشته باشند و به جز ايران در كشور ديگري توليد نشوند.
به گفته وي مذاكره براي توليد مدل‌هاي خاص از اين نوع گوشي‌هاي تلفن همراه با شركت‌هاي معتبر جهاني در حال انجام است و طرفهاي خارجي در حال بررسي موضوع هستند.

بیشتر بدانید:   گوشي تلفن همراه جایگزین كارت بانكي

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.