وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که شنیده شده قرار است، نرم‌ افزار سروش جایگزین تلگرام در شبکه‌ های اجتماعی فضای مجازی شود، گفت: هیچ نرم‌افزاری جایگزین تلگرام نمی‌ شود.

تلگرام جایگزینی ندارد!
تلگرام جایگزینی ندارد!

محمود واعظی اظهار کرد: هرکدام از این نرم‌افزارها مشتری خاص خودش را دارد، هم‌اینک عده‌ ای در حال استفاده نرم‌ افزار سروش هستند، همچنان که عده‌ ای دیگر نیز از بیسفون و لاین و واتس اپ و… بهره می‌ برند.

وی درباره وضعیت فعالیت یا فیلترینگ شبکه‌ های اجتماعی در ایام انتخابات آتی عنوان کرد: شبکه‌ های اجتماعی نقش افزایش اطلاع رسانی به مردم را دارند تا بدانند که برنامه هرکدام از کاندیداها چیست.

واعظی تاکید کرد: تا جایی که شبکه‌ های اجتماعی در کارشان تخلفی صورت نگیرد، فعالیت آن‌ها ادامه پیدا می‌کند و قوه قضاییه، وزارت کشور، شورای نگهبان و شورای عالی فضای مجازی برای تبلیغات انتخابات دارای چارچوبی مشخص هستند و همه موظفند این چارچوب را رعایت کنند و تا زمانی که چارچوب و مقررات کشور از سوی شبکه‌ های اجتماعی رعایت شود، چرا باید فیلترینگ شبکه‌ های مجازی اعمال شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه درباره بومی‌ سازی و به‌روز بودن تجهیزات مخابراتی تصریح کرد: در وزارت ارتباطات، تلاش زیادی صورت گرفت تا از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بومی سازی صورت پذیرد، هم اینک شبکه “توانا” را با تجهیزات داخلی که طرحی بزرگ با ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه و سرمایه‌ گذاری است را اجرا می‌کنیم و همه تجهیزات سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری آن ایرانی و داخلی است.

وی با بیان اینکه همه کابل‌ هایی که در شبکه مخابراتی کشور مورد استفاده قرار می‌ گیرد و حدود ۲۰ هزار کیلومتر کابل و ساخت داخل است، عنوان کرد: قوت ما در نرم‌ افزار و برنامه نویسی است و در حال حاضر جوانان ما در این خصوص، فعالیت‌ های بزرگی را به انجام می‌رسانند.

بیشتر بدانید:   چگونه با تلگرام پولدار شویم؟

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.