مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از نصب و راه اندازی 350 هزار پورت پرسرعت اینترنت در این استان تا هشت ماه آینده خبر داد.

محمد روح اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شرکت مخابرات استان تهران با وجود خصوصی شدن، محدودیتی برای عرضه اینترنت پرسرعت (ADSL) ندارد گفت: سال گذشته 100هزار پورت پرسرعت اینترنت در استان تهران نصب شد که حدود 15هزار پورت آن به فروش رفته است.

وی گفت: در سال جاری با تجهیزات خریداری شده قصد داریم طی هشت ماه آینده حدود 350 هزار پورت پرسرعت نصب و راه اندازی کنیم و در صورت وجود تقاضا این ظرفیت قابل افزایش خواهد بود.

روح اللهی با تاکید بر اینکه ظرفیت واگذاری اینترنت پرسرعت در شرایط فعلی وجود دارد، گفت: ظرفیت برای فعالیت در این عرصه وجود دارد و واگذاری اینترنت پرسرعت توسط مخابرات تهران محدودیتی برای شرکتهای بخش خصوصی به وجود نمی آورد.

به گزارش مهر، بخش خصوصی دارای پروانه فعالیت در عرصه اینترنت پرسرعت (PAP) حدود پنج سال است که از سازمان تنظیم مقررات پروانه دریافت کرده اند اما گفته می شود تاکنون موفق به واگذاری بیش از 500 هزار خط اینترنت پرسرعت در کل کشور نشده اند.

طبق اهداف درنظر گرفته شده در برنامه چهارم توسعه کشور، شرکتهای PAP باید تا پایان این برنامه یک میلیون و 250 هزار پورت پرسرعت در کشور نصب و راه اندازی می کردند که این اهداف تاکنون محقق نشده است.

در راستای اهداف این برنامه بخش دولتی نیز مجاز به حضور در این عرصه تنها برای واگذاری 250 هزار پورت پرسرعت بود.

شرکت مخابرات ایران و شرکتهای تابعه آن از مهر ماه سال 88 خصوصی شده اند.
بیشتر بدانید:   معرفی VPCYB15AG/S/F/G ؛ مینی لپ تاپی از سونی در بازار داخل

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.