“بيل گيتس”(Bill Gates) که دانشگاه هاروارد تحصيل مي‌کرد، در سال 1975 تصميم گرفت که درس خود را به صورت نيمه‌کاره رها کند و با يکي از دوستان دبيرستاني خود به نام “پائول آلن”(Paul Allen) دفتر کوچکي براي خود راه‌اندازي کند و در آن نرم‌افزارهاي ميکروکامپيوترهاي جديد موسوم به Altair 8800 را راه‌اندازي کند.

نخستين محصول اين دفتر کوچک زبان برنامه‌نويسي Altair BASIC نام گرفت.
گيتس و دوستش در آن سال دفتر کوچک خود را Micro-soft و پس از گذشت مدتي MicroSoft نام‌گذاري کردند و پس از گذشت مدتي نام اين مرکز را با Microsoft به گوش جهانيان رساندند.

شرکت مايکروسافت از آن فعاليت‌هاي آغازين فعاليت خود را به صورتي طراحي کرده بود تا به صنايع تازه‌کار کمک کند، روش زندگي مردم را تغيير دهد و بر اين اساس، بتواند به يکي از بزرگترين توليدکنندگان نرم‌افزار در دنيا تبديل شود و ميليونرها و ميلياردهاي فراواني تحويل جامعه دهد.

شرکت مايکروسافت امسال سي و پنجمين سالگرد تولد خود را جشن مي‌گيرد و پس از گذشت اين مدت همچنان به عنوان بزرگترين توليدکننده نرم‌افزار در دنيا محسوب مي‌شود. اين شرکت که اين روزها رقباي فراواني را پيش‌رو دارد، با برنامه‌ريزي صحيح و توليد نرم‌افزارهاي همه‌گير، همچنان توانسته است با اقتدار رقبا را پشت‌سر بگذارد.

اين شرکت که دفتر مرکزي آن در ايالت واشنگتن آمريکا واقع شده است، هم‌اکنون با مديريت “استيو بالمر”(Steve Ballmer) فعاليت‌هاي خود را ادامه مي‌دهد. مجموع درآمدهاي مايکروسافت در سال 2009 ميلادي 437/58 ميليارد دلار و درآمدهاي عملياتي آن 363/20 ميليارد دلار محاسبه شد. اين شرکت در سال گذشته 569/14 ميليارد دلار سود خالص کسب کرد تا بر اين اساس،‌ سرمايه کلي مايکروسافت به 888/77 ميليارد دلار برسد. شرکت مايکروسافت تا پايان سال 2009 ميلادي در بيش از 100 کشور جهان، بيش از 93 هزار کارمند داشته است.

بیشتر بدانید:   گوشی های جدید مایکروسافت از iphone 6 گران‌تر خواهند بود!

منبع: همکاران سیستم

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.