اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی تاریخ رسمی جمع آوری کالای قاچاق از واحدهای این صنف را از ۱۵ مهر ماه اعلام کرد.

جمع آوری گوشی های قاچاق از چهار روز دیگر آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از تک شات، بنابراعلام این اتحادیه بر اساس دستور ستاد مبارزه با کالای قاچاق از نیمه ماه جاری و طبق اعلام قبلی عملیاتی می شود، از این رو از واحدهای صنفی تحت پوشش درخواست می شود از نگهداری، حمل و فروش کالای قاچاق خودداری کنند. در غیر اینصورت متخلفان به موجب ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا مشمول جریمه نقدی معادل ۶ برابر ارزش کالا و نصب پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی و تعطیلی محل کسب به مدت ۶ ماه خواهند شد.

در حالی طرح جمع آوری گوشی های قاچاق از بازار مطرح شده که قرار بود طرح رجیستری گوشی های موبایل از اواسط تابستان اجرایی شود و به موجب آن کالای قاچاقی به کشور وارد نشود و در صورت ورود گوشی قاچاق به بازار امکان فعال شدن در شبکه مخابراتی کشور را نداشته باشد.

با این حال در پی اتفاقاتی که از اواسط تابستان در زمینه اجرای طرح رجیستری افتاد، برخی شرکت های توزیع گوشی پلمپ شدند و دوباره اعلام شد که این طرح در مرحله پایلوت قرار دارد و تا اوایل پاییز به نتیجه نهایی می رسد. اما ظاهرا اتحادیه دستگاه های مخابراتی دست به کار شده و قصد دارد فعلا از جمع آوری گوشی های قاچاق شروع کند تا اینکه رجیستری گوشی های موبایل به مرحله اجرای نهایی برسد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.
بیشتر بدانید:   نحوه فعال کردن گوشی های غیر فعال شده اپل

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.