رئیس جمهور منتخب آمریکا می‌خواهد سرویس های اطلاعاتی آمریکا را تحت فشار قرار دهد تا مطمئن شود آنها در ارزیابی‌های خود در خصوص حملات سایبری روسیه با هدف مختل کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دچار اشتباه نشده‌اند.

پیگیری های جدی ترامپ در مورد حملات سایبری روسیه در زمان انتخابات

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا روز شنبه در سخنانی تاکید کرد: می خواهم نهادهای اطلاعاتی را زیر فشار قرار دهم تا مطمئن شوم دستگاه های اطلاعاتی بر پافشاری خود در خصوص نقش حملات سایبری روسیه به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، اشتباه نکرده‌ اند.

وی در ادامه تصریح کرد: جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از این نیز دچار اشتباه شده است.

اشاره ترامپ به ارزیابی سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا پیش از اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ است، سرویس های جاسوسی اعلام کرده بودند که صدام حسین سلاح های کشتار جمعی در اختیار دارد.

ترامپ گفت: اگر به تسلیحات کشتار جمعی نگاه کنید، این یک فاجعه بود و آنها مرتکب اشتباه شدند. بنابراین می خواهم مطمئن شوم که سرویس های اطلاعاتی آمریکا اشتباه نمی کنند.

اوباما روز پنجشنبه دستور وضع تحریم‌ های جدید علیه روسیه را به خاطر دخالت مقام‌ های مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ اعلام و دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روسی را به اتهام جاسوسی صادر کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به درخواست وزیر خارجه این کشور برای اخراج ۳۵ دیپلمات آمریکا جواب رد داد و گفت مسکو به تلافی تحریم های واشنگتن هیچ یک از دیپلمات های این کشور را اخراج نمی‌ کند.

دونالد ترامپ نیز که ۲۰ ژانویه کار خود را آغاز می کند با اشاره به تصمیم رئیس جمهور روسیه مبنی بر تلافی نکردن تحریم های واشنگتن در این مقطع در توییتر نوشت:‌ « این تاخیر، بازی خوب از سوی پوتین است. من همواره می دانم او آدم بسیار باهوش است.

ترامپ قصد دارد طی روزهای آینده با رهبران جامعه اطلاعاتی آمریکا دیدار و درباره مساله حملات هکری گفتگو و رایزنی کند. البته احتمال اینکه ترامپ بخواهد روسیه را به خاطر حملات سایبری مجازات کند، ظاهرا کم است.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید