عدم رفع برخی آسیب پذیری‌های روترهای ساخت شرکت دی – لینک به مهاجمان امکان می‌دهد تا کنترل کامل آنها را به دست بگیرند.

حملات هکرها به روترهای دی – لینک

 دی – لینک

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، بر اساس بررسی‌های یک مهندس سیستم ها در کانادا به نام پیتر آدکینز، تعدادی از روترهای ساخت دی – لینک با شدت و ضعف‌های مختلف دارای مشکل هستند و علیرغم تماس های او با این شرکت دی – لینک هنوز مشکلات یاد شده را برطرف نکرده است.

وی افزوده پس از یک ماه و نیم مذاکره و تعامل با دی – لینک به نتیجه نرسیده و لذا تصمیم گرفته کاربران عادی را از موضوع مطلع کند. مقامات این شرکت پاسخی به این اظهارات نداشته اند.

مهم ترین آسیب پذیری موجود در این مجموعه ross-site request forgery vulnerability (CSRF) نام دارد و یکی از آسیب پذیری های مربوط به برنامه های تحت وب است. هکرها با سوءاستفاده از این مشکل می توانند کاربران را به بازدید از صفحات وب آلوده ترغیب کرده و با استفاده از تکنیک هایی ویژه اطلاعات حساس افراد و از جمله کلمات عبور کاربران را سرقت نمایند.

از جمله دیگر تبعات این آسیب پذیری می توان به کنترل کامل روتر و انجام اقداماتی مانند تغییر تنظیمات دی ان اس یا راه اندازی یک سرویس تلنت اشاره کرد. تغیییر دی ان اس باعث می شود کاربران با وارد کردن آدرس یک وب سایت به سمت سایت های دیگری که توسط هکرها طراحی شده اند هدایت شده و دچار مشکلات فراوان شوند.

بیشتر بدانید:   رمزدار کردن اطلاعات موجود در ویندوز

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.