بیمارستان‌ های آمریکا هنوز از فناوری‌ های مناسب برای مقابله با حملات هکری بهره نمی‌ گیرند و با همین بی‌ توجهی جان بیماران خود را به خطر می اندازند. همین باعث افزایش حمله هکرها به بیمارستان های آمریکا شده است.

افزایش 63 درصدی حمله هکرها به بیمارستان های آمریکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، بررسی‌ های TrapX Labs نشان می دهد که در سال ۲۰۱۶ تعداد ۹۳ حمله سایبری مهم علیه بیمارستان ها و مراکز درمانی در آمریکا صورت گرفته است. حمله هکرها به بیمارستان های آمریکا نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۶۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

موسسه امنیتی TrapX Labs‌ می گوید یکی از بزرگترین این حمله ها علیه Banner Health صورت گرفته که در آن ۳٫۶ میلیون پرونده بیماران مختلف ثبت شده است. علاوه بر این مرکز درمانی Newkirk Products با ۳٫۴ میلیون پرونده، ۲۱st Century Oncology با ۲٫۲ میلیون پرونده و Valley Anesthesiology Consultants با ۰٫۸۸ میلیون پرونده مورد حمله هکری قرار گرفته اند.

از مجموع این حملات ۳۱ درصد پیچیده و خطرناک بوده اند که این رقم هم نسبت به سال ۲۰۱۵ سیصد درصد افزایش نشان می دهد. لازم به ذکر است که در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تنها ۱۰ و ۲۱ درصد از حملات سایبری پیچیده بوده اند و توسط هکرهای حرفه ای انجام شده بودند.

علیرغم افزایش حملات تعداد پرونده ها و سوابق به سرقت رفته به ۱۲۰۵۷۷۵۹ مورد کاهش یافته، ولی این نگرانی وجود دارد که این روند در سال ۲۰۱۷ تسریع شده و گسترش یابد. علاوه بر سرقت پرونده های پزشکی از این طریق، قفل کردن نرم افزارها و سخت افزارهای مورد استفاده در بیمارستان ها توسط هکرها و باج خواهی از مسئولان آنها برای دریافت پول بر مشکلات موجود در این زمینه افزوده است.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید