شرکت اپل، استارت‌آپ Turi را که در حوزه‌ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فعالیت می‌کند خرید. ارزش این معامله چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.

Apple استارت‌آپ هوش مصنوعی Turi را خرید

Apple استارت‌آپ هوش مصنوعی Turi را خرید

شرکت Apple ید طولایی در خرید شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های کوچک دارد و معمولا محصول تمام این شرکت‌ها راه خودشان را خیلی زود به محصولات اصلی شرکت اپل باز کرده‌اند. به نظر می‌رسد خرید Turi هم از این قاعده مستثنی نیست و احتمالا به زودی سر و کله‌ی این پلتفرم هم در محصولات و نرم‌افزارهای اپلی پیدا می‌شود.

پلتفرم یادگیری ماشینی Turi سامانه‌ای است که امکان طراحی و توسعه‌ی سریع و به کارگیری آسان سرویس‌ها و نرم‌افزارهای مبتنی بر یادگیری ماشینی را به کاربران و برنامه‌نویس‌ها می‌دهد و علاوه بر این، مدیریت ساده اما قدرتمندی هم دارد. با استفاده از نرم‌افزارهای مبتنی بر این پلتفرم، کاربران می‌توانند مجموعه‌ی نسبتا گسترده‌ای از داده‌های پراکنده را به مجموعه‌ای منظم تبدیل کنند و با استفاده از مدل‌های خروجی نرم‌افزار و به کار گرفتن این مدل‌ها، به بهبود عملکرد خود در زمینه‌های مختلف بپردازند.

البته این امکان هم وجود دارد که مدیران اپل بیشتر از این پلتفرم به دنبال به خدمت گرفتن نیروها و مغزهای متفکر پشت این استارت‌آپ بوده‌اند. شرکت اپل مدت‌هاست با رقبای قدیمی و حتی جدید خود در حوزه‌ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مبارزه می‌کند و به خدمت گرفتن این تیم خلاق و توانا می‌تواند دست مدیران شرکت را در برنامه‌ریزی‌های آینده‌شان بازتر بگذارد. ورود این نیروهای تازه‌نفس می‌تواند سامانه‌های هوشمند اپل را بیش از پیش «هوشمند» کند.

شرکت Apple مثل همیشه از انتشار جزئیات معاملاتش خودداری کرده است، اما آن طوری که در خبرگزاری‌های فناوری اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌رسد چیزی نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار برای خرید این پلتفرم هزینه شده است. البته Turi تنها خرید اپلی‌ها در حوزه‌ی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی نیست. آن‌ها در ماه‌های گذشته استارت‌آپ‌های دیگری را هم در این حوزه خریداری کرده‌اند که VicalIQ و Perceptio از آن جمله هستند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: TheVerge

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.