در حالی که برقراری تماس‌های تلفنی و ارسال پیامک توسط راننده از بزرگترین عوامل در افزایش احتمال تصادفات جاده‌ای به شمار می‌رود، کارشناسان بر پایه یک بررسی جدید دریافتند که استفاده از خدمات اینترنتی در هنگام رانندگی نیز باعث تشدید این مشکلات شده است.

به گزارش ایستنا، در حالی که برقراری تماس‌های تلفنی و ارسال پیامک توسط راننده از بزرگترین عوامل در افزایش احتمال تصادفات جاده‌ای به شمار می‌رود، کارشناسان بر پایه یک بررسی جدید دریافتند که استفاده از خدمات اینترنتی در هنگام رانندگی نیز باعث تشدید این مشکلات شده است.

مرکز Autobytel در بررسی جدید خود دریافته است که استفاده از اینترنت در گوشی‌ هوشمند آیفون، رایانه لوحی iPad و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی توسط رانندگان 35 سال از مهم‌ترین مواردی محسوب می‌شود که با پرت کردن حواس راننده، تصادفات رانندگی شدید را به وجود می‌آورد. این بررسی همچنین نشان داد که راننده‌های جوان در بیشتر مواقع به استفاده از فناوری‌های ایمنی که شرکت‌های خودروسازی در محصولات خود به کار می‌برند تمایلی نشان نمی‌دهند.

نتایج حاصل از بررسی جدید حاکی از آن است که 40 درصد رانندگان تمایل دارند داخل خودروی خود به اینترنت دسترسی داشته باشند و در این میان 87 درصد آن‌ها بر این باورند اینترنت قابل‌حمل داخل خودرو هیچ گونه خطر امنیتی برای آن‌ها به وجود نمی‌آورد و کاملا ایمن است. این بررسی نشان داد که بر خلاف تاکید رسانه‌ها و مقامات مسؤول بر عدم استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی، 50 درصد رانندگان همچنان بر ارسال پیامک و برقراری تماس در جاده‌ها مبادرت می‌ورزند.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بیش از 90 درصد خودروها در جهان تا سال 2016 میلادی به اینترنت بی‌سیم مجهز خواهند شد که البته 50 درصد افراد شرکت‌کننده در تحقیق جدید معتقد این رقم تا سال 2016 حاصل می‌شود.

بیشتر بدانید:   جداسازی ترافیک اینترنت از اینترانت

لازم به ذکر است، 64 درصد رانندگان زیر 35 با قطع ارتباطات اینترنتی داخل خودرو مخالف بوده‌اند. از بین افرادی که در این تحقیق شرکت کردند تنها 3 درصد تاکنون برای استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی جریمه شده‌اند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.