طي دو سال اخير با توجه به افزايش تعرفه واردات مانيتور و همچنين رشد توليدات داخلي، حجم واردات نمونه‌هاي وارداتي به بازار داخلي در حد قابل توجهي كاهش يافته است و در حال حاضر بازار در دست نمونه‌هاي وطني است.

البته فعالان بازار معتقدند اكثر توليدات داخل كشور در زمينه مانيتور در حد مونتاژ كالاها است، اما توليدكنندگان داخلي نظر ديگري دارند و بر اين باورند كه اكثر قطعات توليدي در كشور توليد مي‌شوند.

به گزارش دنياي اقتصاد، فعالان بازار معتقدند طي يكسال اخير نمونه‌هاي وارداتي در بازار بسيار كمياب شده اند و حتي برخي از واردكنندگان مانند ماديران هم از واردات نمونه‌هاي خارجي خودداري مي‌كنند.

ماديران عرضه‌كننده مانيتورهاي ال جي و AOC با تاييد اين خبر گفت: اين شركت طي ماه‌هاي اخير از واردات مانيتور خودداري كرده است و در حال حاضر تمام مانيتورهاي اين برند در بازار توليد داخل است.

بر اساس اعلام گمرك جمهوري اسلامي ايران نيز ، حجم واردات انواع مانيتور طي 12 ماه سال 88 شش هزار و 293 كيلوگرم بوده است كه اين حجم واردات در مقايسه با سال گذشته در حدود سي‌و‌پنج هزار كيلوگرم كاهش يافته است.

چراكه حجم واردات اين كالا در دوازده ماه سال 87 در حدود چهل‌و‌يك هزار و 347 كيلوگرم بوده است.

احدي يكي از فعالان بازار در اين باره مي‌گويد: طي سال‌هاي اخير توليدكنندگان داخلي قيمت‌ها را به ندرت افزايش داده‌اند و قيمت‌ها در بازار در حدي است كه خريداران مجاب به خريد اين نمونه‌هاي داخلي مي‌شوند.

فعالان بازار معتقدند در حال حاضر برندهايي مانند بنكيو، ان‌اي‌سي و … در بازار كمياب هستند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.