در حال حاضر دارایی اپل بسیار زیاد است و می‌توان حتی گفت اپل همان پابلو اسکوبار لوازم الکترونیکی در دنیاست. این کمپانی تولید کننده گوشی‌ های آیفون در دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۴۶٫۰۹ میلیارد دلار پول نقد ذخیره داشته که نسبت به سال گذشته میلادی حدود ۸٫۴۹ میلیارد دلار این رقم بیشتر شده است.

دارایی اپل در بانک ها به 246 میلیارد دلار رسید!
دارایی اپل در بانک ها به ۲۴۶ میلیارد دلار رسید!

فرض کنید تمام این پول‌ها را در زندگی واقعی خود را در دستان خود داشته باشید، آن وقت است که به یک قدرت جهانی تبدیل شده‌اید ولی باید گفت کمپانی اپل نمی‌ تواند از پس خرید کمپانی ۵۰۰ میلیارد دلاری مایکروسافت برآید. اما می‌تواند با این مقدار دارایی از لحاظ تئوری و اعداد و ارقام، کشور سریلانکا را بخرد!

البته باید اعلام کرد که اپل درباره موجودی ها و پولهایش محتاط است و آن را عاقلانه خرج می‌کند. در حال حاضر بسیاری از دارایهای این شرکت در بانک‌ های خارج از کشور ایالات متحده آمریکا ذخیره شده است و اپل می‌ داند با انتقال آن‌ها به بانک‌ های آمریکایی باید مالیات سنگینی را بپردازد و از همین روی این کار را نخواهد کرد.

اما رئیس جمهور آمریکا اگر بخواهد قوانین جدیدی برای کمپانی‌ های تکنولوژی همانند کارخانه‌ های خودروسازی وضع نماید آن وقت است که این اعداد و ارقام کمپانی اپل کاهش پیدا خواهد کرد.

به تازگی تیم کوک «مدیرعامل اپل» اعلام کرد که انتقال دارایی‌ اپل به آمریکا برای کشور و خود کمپانی خوب است ولی این حرف کمی مشکوک به نظر می‌رسد و با استراتژی های کاریی تیم کوک مغایرت دارد. به نظر شما آیا کمپانی اپل تمام پولهایش را به آمریکا خواهد آورد؟!

بیشتر بدانید:   جزئیات مراسم خصوصی خاکسپاری استیو جابز

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید