سال گذشته میلادی چندان برای اپل خوشایند نبوده است. مشکلات مالی اپل آنقدر زیاد بوده که حتی موجب کاهش حقوق مدیرعامل این شرکت هم شده است. درآمد تیم کوک در سال قبل ۸٫۷۵ میلیون دلار بود که شامل پایه حقوق ۳ میلیون دلاری وی هم می‎ شود.

سال مالی بد اپل موجب کاهش حقوق تیم کوک هم شد

در حالی که او در سال ۲۰۱۵ توانسته بود ۱۰ میلیون دلار درآمد کسب کند. سایر مدیران ارشد اپل هم شاهد کاهش حقوق خود بوده ‎اند.

در حال حاضر مدیران ارشد اپل حدود ۱۰ درصد از حقوق خود را از دست داده ‎اند این در حالی که درآمد تیم کوک ۱۵ درصد بوده است. منتقدان برخی تصمیم‎ های جنجالی این شرکت مانند حذف جک هدفون از آیفون ۷ و یا مشکلات باتری مک بوک پرو جدید را دلیل کاهش درآمد اپل می ‎دانند.

درآمد کلی اپل ۲۱۵٫۶ میلیارد دلار بوده که که ۳٫۷ درصد کمتر از هدف گذاری ۲۲۳٫۶ میلیارد دلاری آن بوده است. درآمد عملیاتی آن هم ۶۰ میلیون دلار گزارش شده که هدف آن ۶۰٫۳ میلیارد دلار بوده است. در نتیجه مدیران ارشد این شرکت تنها ۸۹٫۵ درصد از حقوق مورد انتظار خود را دریافت کردند. در ربع چهارم سال میلادی گذشته اپل ۴۵٫۵ میلیون واحد آیفون فروخته که ۵ درصد از بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۵ کمتر است. انتظار می‎رود اپل در دهمین سالگرد تولید آیفون با عرضه محصولی انقلابی ضررهای خود را جبران کند.

منبع: Nypost

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   ایمیل تیم کوک به کارکنان اپل در سومین سالگرد درگذشت استیو جابز

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.