تعرفه اينترکانکشن يا اتصال متقابل مخابرات با اپراتور دوم تلفن همراه در حال بررسي است تا دو طرف به نتيجه مطلوب خود برسند؛ ظاهرا گروهي از مخابرات و ايرانسل در اين زمينه در حال گفت‌وگو هستند و جلساتي نيز برگزار شده و قرار است در اين زمينه به توافق برسند اما تا به امروز توافقي در اين زمينه حاصل نشده است.

به گزارش ایسنا چندي پيش معاون فني ايرانسل – از وصول درآمد 2800 ميليارد توماني شركت مخابرات ايران از محل اتصال متقابل (اينتركانكشن) با شبكه ايرانسل خبر داده و گفته بود: شركت مخابرات ايران تاكنون از محل اتصال متقابل با شبكه ايرانسل حدود 2800 ميليارد تومان درآمد وصول كرده است.

علي‌اصغر عيني‌پور گفته بود: با وجود توافقات قبلي امضا شده در سطح مديران عامل و روساي هيات مديره شركت مخابرات و ايرانسل و درآمد بيش از 2800 ميليارد توماني مخابرات از محل اتصال متقابل با ايرانسل، تاكنون بدهي معوقه 287 ميليارد توماني اين شركت به ايرانسل پرداخت نشده است.

اما صابر فيضي – مديرعامل شركت مخابرات ايران – در گفت‌و‌گو با خبرنگار ارتباطات ايسنا در اين باره گفت: اين رقم اشتباهي است.

وي تصريح كرد: مشتركان مخابرات حدود 60 ميليون هستند، يعني مشتركان تلفن همراه و ثابت جمعا اين حدود را شامل مي‌شوند و مشتركان ايرانسل نيز حدود 15 ميليون هستند، بنابراين مي‌توان گفت كه مشتركان مخابرات حدود 4 برابر مشتركان ايرانسل هستند.

او افزود: اگر هر تماسي از مشترك مخابرات با ايرانسل گرفته شود، 80 درصد مبلغ اين تماس براي ايرانسل و 20 درصد براي مخابرات محاسبه مي‌شود، بنابراين با توجه به 4 برابر بودن تعداد مشتركانمان طبيعي است ايرانسل سود بيش‌تري از مخابرات خواهد برد.

بیشتر بدانید:   ویدیو های خود را در آپارات به اشتراک بگذارید

به گزارش ايسنا مدير عامل شركت مخابرات ايران پيش از اين نيز گفته بود: ‌اگر هر دو طرف در اين باره به توافق برسند، نيازي نيست كه موضوع به كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات ارجاع داده شود كه در اين راستا تقريبا صورتحساب‌هاي طرفين رد و بدل شده اما به اين علت كه مبلغ هنوز قطعي نشده، اقدامي صورت نگرفته است.

همچنين رييس پيشين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات پيش از اين گفته بود: قرار شد درباره موضوع تعرفه اينتركانكشن مخابرات و ايرانسل در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصميم‌گيري شده و اين موضوع نهايي شود، درباره اين بحث اگر دو طرف به توافق برسند و بر اساس آن چيزي كه در جداول و پروانه اين دو اپراتور آمده تصميم‌گيري كنند، موضوع نهايي خواهد شد.

اما ظاهرا شرکت مخابرات ايران طبق گفته‌هاي رئيس هيأت مديره شركت مخابرات ايران از محل اينترکانکشن با ايرانسل زيان داده است و بايد ايرانسل و مخابرات در حضور رگولاتور درباره تعرفه‌هاي اتصال متقابل خود بحث و توافق کنند.

وفا غفاريان پيش از اين در اين باره گفته بود: در حال حاضر حاشيه سود شرکت مخابرات از محل اين ارتباط منفي بوده و اين شركت ضرر کرده است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.