مديرعامل ايرانسل با ارائه‌ گزارشي از عملكرد ايرانسل طي فعاليت خود از درآمد 4500 ميليارد توماني دولت از محل پروژه ايرانسل خبر داد و گفت: طي 42 ماه گذشته دولت ساليانه به طور متوسط هزار ميليارد تومان از محل پروژه ايرانسل درآمد مستقيم داشته است.

به گزارش ايسنا، عليرضا قلمبر دزفولي در مراسم روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي گفت: ميزان سرمايه‌گذاري خارجي انجام گرفته نيز با تاييد سازمان سرمايه‌گذاري خارجي وزارت امور اقتصادي و دارايي در اين مدت 1/2 ميليارد دلار بوده است.

او با بيان اين‌ كه اكثر شهرهاي پرجمعيت كشور تحت پوشش ايرانسل قرار دارند اظهار كرد: هر 18 ساعت يك شهر و دهستان و 14 روستاي كشور تحت پوشش ايرانسل قرار گرفتند.

او ادامه داد: در 40 ماه گذشته در كشور بيش از 12 هزار بي‌ تي ‌اس نصب شده و هرسال به‌طور متوسط بالاي 50 درصد تعداد آن‌ها در كشور گسترش مي‌يابد.

دزفولي در بخشي از سخنان خود به سرويس‌ها و محصولات ايرانسل اشاره كرد و سرويس‌هايي مثل بانكداري همراه و شبكه‌ اختصاصي همراه را تشريح كرد.

وي گفت: سرويسي كه در سال گذشته با عنوان رومينگ اعتباري ايرانسل راه اندازي شد كه علاوه بر رومينگ سيم‌كارت‌هاي اعتباري با 92 كشور و 151 اپراتور تلفن در سطح دنيا در حال حاضر رومينگ دارد و مشتركان اعتباري نيز با 18 كشور از اين نظر ارتباط برقرار كرده و در حال توسعه‌ي اپراتور‌هاي طرف قرار‌داد است.

وي با بيان اين ‌كه بيش از 220 هزار نقطه‌ي دسترسي فروش در سراسر كشور براي ايرانسل وجود دارد اظهار كرد: ايرانسل در طول فعاليت خود اشتغال‌زايي و در حدود 25 هزار شغل از سال 84 تا به امروز ايجاد كرده است و در 10 شهر و گستره‌ي 6 استان خدمات وايمكس را با سرعت 64 كيلوبيت بر ثانيه تا دو مگابيت بر ثانيه ارائه مي‌دهد.

بیشتر بدانید:   پروانه وايمكس داتك هفته آينده اعطا مي‌شود

دزفولي هم‌چنين از امكان ارائه‌ي سرويس‌هاي وي‌ پي ‌ان و تلفن اينترنتي خبر داد و گفت: امكان ارائه‌ي اين سرويس‌ها فراهم شده و منتظر دريافت مجوز از رگولاتوري براي ارائه‌ي سرويس هستيم.

دزفولي اظهار كرد: از سال 2006 تا 2009 تعداد مشتركان باند پهن در دنيا حدود 6 برابر شده و ظرف 5 سال يعني از سال 2003 تا 2008 درآمد حاصل از ديتا در دنيا 7 برابر شده است.

وي گفت: نقش دولت در توسعه‌ي باند پهن بسيار مهم است و ايجاد رقابت با اعطاي پروانه‌هاي بهره‌برداري جديد در حوزه‌ي باند پهن و تخصيص بودجه براي حمايت مالي از پروژه‌هاي خارجي و مواردي از اين قبيل از جمله نقش‌هاي دولت در اين زمينه محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا، دزفولي در بخش سخنان خود به نقش ايرانسل در تحقق دولت الكترونيك و شعار سال اتحاديه‌ي جهان مخابرات و بستر‌هاي ارتباطي ايرانسل براي توسعه‌ي خدمات همراه اشاره كرد و گفت: وظيفه‌ي اپراتور‌ها و از جمله ايرانسل بسيار در اين زمينه مهم و حساس است.

وي گفت: ايرانسل بستر‌هاي ارتباطي لازم را براي تحقق جامعه‌ي اطلاعاتي و دولت الكترونيك فراهم ساخته و تسهيل و تسريع در تعريف و ارائه‌ي خدمات و مواردي از اين قبيل نيازمند همكاري دولت و ديگر نهادهاي كشور است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.