سرانجام شایعات به حقیقت پیوست. دیگر برای داشتن پشتیبانی رسمی Google Assistant، دستیار صوتی گوگل مجبور به خرید گوشی های پیکسل (و یا نصب برنامه Allo) نخواهید بود. گوگل اعلام کرده است از این هفته دستیار گوگل در اختیار تمام گوشی های اندرویدی که دارای مشخصات عمومی (حداقل ۱٫۵ گیگ رم و یک صفحه نمایش با کیفیت ۷۲۰p) باشند و به اندروید مارشملو و نوقا مجهز باشند، قرار خواهد گرفت.

دستیار صوتی گوگل به گوشی های اندروید مارشمالو و نوقا می آید
دستیار صوتی گوگل به گوشی های اندروید مارشمالو و نوقا می آید

به گزارش برسام و به نقل از سخت افزار مگ، نسخه اولیه گوگل اسیستنت به کاربران انگلیسی زبان در ایالات متحده اختصاص دارد. استرالیا، انگلیس و کانادا دومین کشورها با پشتیبانی از زبان انگلیسی خواهند بود، در حالیکه کاربران آلمان زمان بومی خودشان را دریافت خواهند کرد. گوگل گفته است که باقی زبان ها در سال آینده و به مرور در دسترس قرار میگیرند. ال‌ جی G6 اولین گوشی اندرویدی (به غیر از گوشی های پیکسل) بود با دستیار صوتی گوگل از آن رونمایی شد.

در حال حاضر دستیار گوگل که با فشردن و نگه داشتن دکمه Home گوشی فعالی می شود، به نوعی نسخه به روز شده “OK Google” است و ویژگی های خود را تا حدی بهبود بخشیده است. جستجوی صوتی، مدیریت هشدارها، خواندن پیام ها و شناسایی موسیقی از جمله ویژگی های گوگل اسیستنت است. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا همه گوشی های مجهز به اندروید نوگا و مارشملو دستیار گوگل را اجرا خواهند کرد یا خیر، زیرا گوگل اشاره کرده است که دریافت گوگل اسیستنت تنها برای “دستگاه های واجد شرایط” امکانپذیر است.

بیشتر بدانید:   گوگل به موبایل های Nexus زندگی دوباره ای می بخشد

اما از سوی دیگر می گوید که با این بروز رسانی صدها میلیون نفر از کاربران اندروید قادر به استفاده از دستیار گوگل خواهند بود. بنابراین اگر شما یک گوشی اندرویدی نسبتاً تازه دارید، به زودی فرصت خوبی جهت بروزرسانی برای شما وجود خواهد داشت.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید