در حالی که سرعت اینترنت در کشور به حدود نصف کاهش یافته، یکی از مدیران شرکت زیرساخت با نامشخص دانستن دلیل این اختلال افزود: این اختلال تا چند روز آینده ادامه خواهد یافت.

 دلیل قطع شدن کابل اینترنت ایران نامشخص است

کابل

حسین شفیع روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حدود ساعت ۱۸ دوازدهم بهمن ماه، کابل جاسک – فجیره قطع شد و به این ترتیب حدود ۳۰ درصد ظرفیت اینترنت کشور کاهش یافت.
این در حالی است که مطابق بررسی نرم‌افزارهای دقیق و نیز اظهارات مدیران برخی از سرویس دهندگان اینترنت، این سرعت در حال حاضر کمتر از نصف سرعت در زمان عادی است.

وی افزود: عیب یابی و اتصال دوباره کابل جاسک – فجیره ممکن است چند روز طول بکشد، بنابر این نمی‌توان زمان دقیقی برای برگشت شبکه اینترنت به حالت عادی عنوان کرد.

شفیع گفت: این شرکت از همان ساعات اولیه بلافاصله از طریق مسیرهای جایگزین ترافیک صدا را در بخش بین الملل تامین و اختلال در این بخش را برطرف کرد.

وی افزود: کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت در تلاشند تا ظرفیت قطع شده را از دیگر مسیرها تامین کنند و در این خصوص مذاکراتی با شرکت های تامین کننده پهنای باند صورت گرفته است که امیدواریم در کمترین زمان ممکن، تامین امکانات یادشده فراهم شود.

گفتنی است مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، عصر روز ۱۲ بهمن ماه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، علت اختلال در شبکه اینترنت کشور را انجام عملیات توسعه در مسیر تهران – مشهد عنوان کرده بود.

شفیع در مورد این اظهارات خود نیز گفت: این دو مشکل (قطعی کابل جاسک – فجیره و بروز اختلال در شبکه بعلت انجام عملیات توسعه تهران – مشهد) تقریبا بطور همزمان اتفاق افتاد و در زمان حاضر مشکل اختلال بدلیل انجام عملیات توسعه برطرف شده است.

2 دیدگاه ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید