دوربین‎ های دیجیتال اولین بار در سال ۱۹۹۷ به بازار عرضه شدند. در آن زمان پورت USB هنوز به استانداری واحد برای رایانه ‎ها تبدیل نشده بود و کارت ‎های حافظه miniSD هم وجود خارجی نداشتند. با توجه به فناوری‎ های آن زمان تولیدکنندگان، فلاپی ‎ها را به عنوان بهترین روش برای ذخیره‎ سازی تصاویر ثبت شده می ‎دانستند. دوربین Mavica، جز دوربین های دیجیتال با حافظه فلاپی است که به دلیل جای دادن فلاپی در خود اندازه بسیار بزرگی داشت.

با اولین سری دوربین های دیجیتال با حافظه فلاپی آشنا شوید!

اولین سری از دوربین‎ های دیجیتال تصاویری کدر با رزولوشن بسیار پایین را ثبت می ‎کنند. از جمله محصولات دوربین های دیجیتال با حافظه فلاپی می ‎توان به دوربین Mavica سونی اشاره کرد. در زمان عرضه این دوربین به بازار مهم ‎ترین قابلیت‎ آن، توانایی پاک کردن تصاویر به شمار می‎ رفت. اگرچه دوربین‎ های دیجیتال در طی چند سال توانستند پیشرفت بسیاری را شاهد باشند.

دوربین Mavica به دلیل جای دادن فلاپی در خود اندازه بسیار بزرگی داشت. آخرین نسل تولید شده این دوربین از mini CD برای ذخیره‎ سازی اطلاعات استفاده می‎ کرد. برای روشن کردن این سری باید دوربین را بر روی یک سطح صاف قرار می‎ دادید تا بر روی سی‎ دی خط و خش ایجاد نشود. ولی این نسل از پورت USB هم پشتیبانی می ‎کرده است و کاربران نیازی به تعویض دائم سی‎ دی داخل آن نداشتند.

منبع: Gizmodo

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید