ولمپيوس تاييد كرد كه بيش از هزار و 700 دستگاه از دوربين‌هاي ديجيتالي Stylus Tough 6010 به فروش رفته اين شركت، در كارت حافظه خود، نرم‌افزار مخرب دارند.

به گزارش دنیای اقتصاد، اين شركت پس از اينكه معلوم شد دوربين‌هاي به فروش رفته‌اش در ژاپن، به ويروس آلوده بوده‌اند، بابت اين اتفاق معذرت‌خواهي كرد و وعده داد روندهاي كنترل كيفيت خود را بهبود دهد تا در آينده از بروز چنين اتفاقي جلوگيري شود.

نرم‌افزار مخرب موجود در كارت حافظه اين دوربين، از طريق اتصال USB منتشر مي‌شود كه به يكي از شايع‌ترين راه‌هاي انتشار ويروس در سال‌هاي اخير تبديل شده است.

طبق گزارش سوفوس، اين دوربين‌ها در خطر نيستند، بلكه اين رايانه كاربران است كه بايد نگران آنها بود؛ زيرا درصورت اتصال دوربين به رايانه، ورمي در آن نصب مي‌شود كه به ويروس امكان مي‌دهد در رايانه مستقر شود.

دوربين‌هاي آلوده اولمپيوس جديدترين مورد از دستگاه‌هاي به فروش رفته آلوده به ويروس هستند؛ اخيرا تلفن‌هاي هوشمند Wave سامسونگ كه به بازار آلمان عرضه شدند و همچنين دستگاه‌هاي ناوبري ماهواره‌‌اي تام تام نيز آلوده به ويروس از آب درآمده‌اند.

در حالي كه پيش از اين، خبر فروش آي پادهاي ويدئويي ويروسي اپل و توزيع حافظه‌هاي USB آلوده به ويروس IBM در يك كنفرانس امنيتي در استراليا منتشر شده بود.

اين آلودگي‌ها معمولا با به‌كارگيري يك رايانه آلوده در خطوط توليد يا آزمايش توسط سازندگان دستگاه و شركاي آنها روي مي‌دهند.

بیشتر بدانید:   Optimus 7 موبایلی با Windows Phone 7 ساخت ال‌جی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.