دومين همايش ارزيابي وب‌گاه‌هاي دولتي و اعطاي جايزه بزرگ وب، با هدف فعال‌سازي خدمات‌رساني‌ الكترونيكي دولت به مردم برگزار مي‌شود.

به گزارش واحد ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي اطلاع‌رساني، سعيد سالاريان، قائم مقام دبير شوراي عالي اطلاع‌رساني با بيان مطلب فوق، اظهار داشت: در راستاي ابلاغ سياست‌هاي كلي نظام اداري كشور توسط مقام معظم رهبري مبني بر توسعه نظام اداري الكترونيك كشور و در پي برگزاري موفقيت‌آميز نخستين همايش ارزيابي وب‌گاه‌هاي دولتي و اعطاي “اولين جايزه بزرگ وب ” به برگزيدگان، دومين دوره اين همايش در اواسط تيرماه سال جاري برگزار خواهد شد.

وي با اشاره به ثبت‌نام و حضور 186 دستگاه و وزارت‌خانه در دوره قبل، گفت: مبناي كار در اين دوره از همايش ابتدا بر اساس خوداظهاري وسپس بررسي فعاليتها و انطباق آنها با شاخصهاي بين المللي خواهد بود .

وي خاطر نشان كرد: دبيرخانه شوراي عالي اطلاع رساني بر اساس وظايف محوله همچون دوره گذشته اين ارزيابي را در سطح كليه وب‌گاههاي حكومتي برگزار كرده و بر همين اساس از كليه دستگاههاي قواي سه‌گانه براي حضور در اين همايش دعوت بعمل مي آيد تا در موعد مقرر ( تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري )با مراجعه به وب‌گاه شورا به آدرس www.scict.ir ثبت نام كنند.

قائم مقام دبير شوراي عالي اطلاع‌رساني با بيان اينكه در اين دوره، تيم فني دبيرخانه با اشراف علمي دانشگاه صنعتي شريف، ارزيابي وب‌گاه‌ها را بر عهده خواهند داشت، افزود: ارزيابي وب‌گاه‌هاي دولتي امسال با برخي تغييرات در 10 شاخص خدمات الكترونيك و غيرحضوري، اطلاع‌رساني، اعتبار و كيفيت محتوا، روزآمدي، تعامل با كاربر، جلوه‌هاي بصري، گردش كار مناسب، امنيت، فناوري روزآمد، پاسخگويي و احترام به كاربران برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين كه ويژگي ارائه اطلاعات، سرويس‌ها و خدمات به نحو الكترونيكي در سهولت، سرعت و شفافيت آن است، تصريح كرد: اين ارزيابي به طور سالانه برگزار مي‌شود و با اعلام نتايج، وب‌گاه‌هايي كه نسبت به دوره قبل نيز در ارائه اين سرويس‌ها پيشرفت داشته‌ و تلاش مضاعفي براي ارائه خدمات‌الكترونيكي به مردم نموده‌اند، اعلام و از آنها تقدير به عمل خواهد آمد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید